• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1586-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

در پی تنبیه بدنی دانش آموز رودبار جنوب؛

عذرخواهی مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از مردم

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید بر آنکه تنبیه های بدنی بیشتر از همه برای جامعه آموزش و پرورش درناک تر است، اظهار کرد: از هر رفتار غیر عرف عذرخواهی می کنیم و فرد خاطی را به هیات رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کنیم و این امر باعث حفظ حیثیت ماست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"محمد محسن بیگی" عصر امروز 29 فروردین ماه در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان در سال جاری گفت: 560 هزار دانش آموز در سطح استان در حل تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: 4 هزار و 850 مدرسه دولتی و حدود یک هزار مدرسه غیر دولتی در سطح استان در حال فعالیت هستند.

وی از راه اندازی مدارس در دور افتاده ترین نقاط استان سخن به میان آورد و عنوان کرد: 453 مدرسه زیر 5 نفر دانش آموز در سطح استان داریم که 207 مدرسه آن دولتی و مابقی غیر دولتی هستند.

محسن بیگی با بیان این مطلب که براساس آمار سال 90 بیشترین آمار بی سوادی بعد از سیستان و بلوچستان استان کرمان در رتبه دوم قرار داشت، مطرح کرد: در حال حاضر نرخ رشد باسوادی استان کرمان از میانگین کشور بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه در برخی از شهرستان های استان بی سواد زیر 10 سال نداریم، عنوان کرد: 60 درصد اتباع بی سواد هستند و از سال گذشته تمام بچه های افاغنه تحت پوشش سواد قرار می گیرند که اکنون 27 هزار دانش آموز افغانی با شرایط و امکاناتی مشابه دانش آموزان ایرانی در حال تحصیل هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بالاترین پراکندگی دانش آموزی در کشور را متعلق به کرمان دانست و افزود: برخی از مدارس ما براثر بارندگی های اخیر دچار آسیب شدند که هم اکنون کلاس ها در کانکس برگزار می گردد.

وی از مشکلات برخی از مدارس در ساخت و ساز فیزیکی سخن گفت و بیان کرد: نرخ رشد جمعیت استان روز به روز در حال افزایش است و باید براین اساس فضاهای آموزشی خود را هماهنگ کنیم.

محسن بیگی تصریح کرد: در گذشته شیوه جذب استخدام در آموزش و پرورش معلم در تربیت معلم مهارت های معلمی پیدا می کردند، اما متاسفانه در مقطعی از زمان این روند به هم خورد و افرادی که شاخصه های معلمی ندارند وارد آموزش و پرورش شده اند، همچنین امروز 500 نفر سرباز معلم در استان داریم که آموزش های لازم را ندیده اند.

وی تاکید بر آنکه تنبیه های بدنی بیشتر از همه برای جامعه آموزش و پرورش درناک تر است، اظهار کرد: از هر رفتار غیر عرف عذرخواهی می کنیم و فرد خاطی را به هییت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کنیم و این امر باعث حفظ حیثیت ماست.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: در جشنواره خوارزمی در سال گذشته رتبه اول کسب نمودند و این نشان دهنده تلاش معلمان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: