• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-4985-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

یک فعال سیاسی اصول گرا:

انتخابات در ایران جناحی نیست/مردم براساس لیست 11 نفره اعلامی از طرف گروه ها رای دهند

یک فعال سیاسی اصول گرا انتخابات کشور را تکلیفی دانست و بیان کرد: انتخابات در ایران قبل از آنکه جناحی باشد، تکلیفی است و مردم به قصد انجام وظیفه و ادای دین در پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند، حال ممکن است در برخی اوقات رای به مذاق برخی خوش نیاید، اما مردم برای ادای دین می آیند.

سید" حسین صابری" در گفتگو با ایسنا منطقه کویر، به فرهنگ انتخاباتی حاکم در کشور پرداخت و گفت: وضعیت حضور مردم ایران در انتخابات با اکثر کشورها متفاوت است.

وی از شناخت مردم از حکومت، مسئولین و رهنمودهای مقام معظم رهبری سخن به میان آورد، بیان کرد: مردم ایران همواره در انتخابات حضور پرنگ و حماسی داشته اند.

این فعال سیاسی اصول گرا اظهار کرد: با توجه به اهمیت نوع انتخاب و انتخاب شونده بیشتر باشد، مردم با احساس تکلیف بیشتری وارد صحنه می شوند و رای می دهند.

وی به برگزاری پرشورتر انتخابات ریاست جمهور نسبت به سایر انتخابات اشاره و عنوان کرد: هر چند که انتخابات شوراهای شهر و روستا به دلیل حضور افراد بیشتر و بحث های همسایگی و قبیله ای مطرح است، ممکن است حضور مردم بیشتر باشد. در هر صورت مردم پرشور، آگاهانه و حماسی در انتخابات شرکت خواهند کرد.

صابری انتخابات کشور را تکلیفی دانست و بیان کرد: انتخابات در ایران قبل از آنکه جناحی باشد، تکلیفی است و مردم به قصد انجام وظیفه و ادای دین در پای صندوق های رای حضور پیدا می کنند، حال ممکن است در برخی اوقات رای به مذاق برخی خوش نیاید، اما مردم برای ادای دین می آیند.

وی تاکید کرد: نباید بیان کرد که انتخابات در ایران جناحی است، بلکه تکلیف مدارانه است و اینکه چه افرادی انتخاب شوند، افراد انتخاب شده به جریاناتی وابسته باشند، به استنباط مردم از وضع موجود، بصیریت افزایی و اطلاع رسانی های خواص و نوع شعارها و تبلیغاتی که افراد مطرح می کنند، برمی گردد و مردم بر این اساس به افراد را انتخاب می کنند.

این فعال سیاسی اصول گرا ادامه داد: براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در کشور جمهوری اسلامی ایران صداقت، امانت داری، اخلاص، مردم داری، خدمتگذاری و ... با توجه به اولویت ها محورهای اساسی مدنظر مردم است.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: معیشت، اقتصاد، تلاش در حفظ استقلال، عدم دلبستگی به بیگانگان، توجه عمیق به توانمندی های فراوان داخلی، توجه به نسل جوان متخصص و متعهد داخلی جزی اولویت ها و معیارها است و قاعدتا هر گروهی که به این مسایل توجه بیشتری داشته باشد، نتیجه بهتری اخذ خواهد نمود.

صابری مردم ایران را منصف و قانع دانست و یادآوری کرد: در آستانه انتخابات 1392 مقام معظم رهبری خطاب به کاندیداتورها فرمودند«شعارها و وعده های بدهید که اگر سال آینده این سخنان شما پخش می شود، شما شرمنده نشوید.» لذا هر کس براساس واقعیت ها پیش رود و وعده وعید غیر منطقی ندهد، با توجه به اینکه مردم آگاه و منصف هستند، بهتر و اصولی تر رای می دهند.

وی اعلام کرد: باید منتظر ماند تا ببینیم کاندیداتورها در چه محورهای حرکت می کنند و از اکنون نمی توان نتیجه انتخابات را حدس زد، اگر براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، خواسته های مردم و امکانات و محدودیت های کشورحرکت کنند، قطعا نتیجه می گیرند.

شهردار سابق شهر کرمان ماهیت انتخابات شوراهای شهر و روستا را با انتخابات ریاست جمهوری متفاوت دانست و مطرح کرد: در انتخابات شوراهای شهر و روستا حساسیت های منطقه ای بیشتر است و حضور مردم در عرصه به دلایل آگاهی از مسایل و مشکلات منطقه ای به نتایج کارها حساس تر خواهند بود.

وی از نام نویسی 396 نفر برای انتخابات شورای شهر کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: براساس برآوردها هیچ شهری به میزان شهر کرمان براساس جمعیت و سرانه آن داوطلب انتخابات شورای شهر ندارد، این موضوع دارای دو ویژگی است، نخست اینکه میزان علاقه افراد برای خدمت رسانی در عرصه و همچنین زمانی که تعداد داوطلبین زیاد باشد، سردرگمی برای افراد پیش بیاورد.

صابری اضافه کرد: رای شورا نسبی است و ممکن است فرد با آرای بسیار پایینی عضو شورای شهر یا روستا شود و افرادی که با رای کمتر وارد شورا می شوند از نظر اجتماعی جلوه کمتری نسبت به افراد با رای بالا دارد، لذا هرآنچه که انسجام مخصوصا در شوراها بیشتر باشد، عملکرد آن شورا بهتر خواهد بود.

وی ادامه داد: اگر براساس لیستی که گروه ها تهیه نموده و به مردم مشاوره می دهند، اگر تخصص های شوراها و شهرداری ها با رعایت حداقل های معیارهای ارزشی و انقلابی رعایت شود و تعداد کمتر باشد، مردم به راحتی می توانند به تحلیل رسند و قضاوت نمایند.

این فعال اصول گرا اعلام کرد: اصول گراها مانند هر مجمع دیگری به سرنوشت کشور علاقمند هستند و به دنبال آبادانی، توسعه، آرامش، آسایش و امنیت در ابعاد مختلف در سطح شهر برقرار باشد.

وی از نقش مهم شورای شهر سخن گفت و اظهار کرد: اصول گرایان از میان افرادی که ثبت نام نموده اند، با رعایت اصول ارزشی و شرایط الزامی کار در تخصص های مختلف بهترین ها را انتخاب و به مردم معرفی می کنند و قطعا انتخاب با مردم است و هرآنچه که مردم انتخاب کنند، ما به انتخاب مردم احترام می گذاریم.

شهردار سابق کرمان اعلام کرد: برای تهیه لیست اصول گرایان مدت هاست روی آن فکر نموده ایم و لیست در حال آماده شدن است و ضمن آنکه تبلیغات قبل از موعد مقرر خلاف می دانیم و به همه دوستان توصیه نموده ایم که اخلاق، قانون، ادب و معیارها را رعایت نمایند، لذا تا زمان تایید نهایی هییت نظارت اعلام نشود، لیست قطعی خود را اعلام نمی کنیم.

وی از ارایه لیست 11 نفره منسجمی برای انتخابات شورای شهر خبر داد و تصریح کرد: امیدوایم منسجم در انتخابات شرکت کنند و به لیست های 11 نفره به صورت کامل رای دهند، به این دلیل که کار شورا، یک کار مشورتی است و اگر تیم منسجم، هماهنگ و متحدی وارد شورای شهر شوند، کارایی آنها بیشتر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: