• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-8514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان اعلام کرد:

معدوم سازی 6000 کیلوگرم مواد خام دامی غیر مصرف در راستای تأمین امنیت غذایی ایام نوروز

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان از معدوم سازی بیش از 6 هزار کیلوگرم انواع مواد خام دامی فاسد در ایام عید نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
دکتر "حسین رشیدی" در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود : با توجه به مسئولیت خطیر دامپزشکی در راستای تامین امنیت و بهداشت مواد خام دامی ناظرین  بهداشتی این اداره کل اقدام به بازرسی از مراک عرضه و فروش فرآوردهای خام دامی، کشتارگاهها و مراکز بسته بندی فرآوردهای خام دامی، رستورانها و مراکز طبخ  غذا نموده که مقدار 6 هزار و 88 کیلوگرم انواع مواد خام دامی غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و همگی انها از چرخه مصرف حذف و معدوم شدند.

رشیدی در ادامه اظهار کرد: از مجموع 14 هزار و 800 مورد بازدید صورت گرفته از مراکز توزیع و عرضه مواد خام دامی تعداد 6 مرکز عرضه فرآورده خام دامی پلمپ گردیده و افراد خاطی به مراجع قضایی معرفی شدند.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان با تقدیر از بازرسان بهداشتی دامپزشکی در سراسر استان گفت: تلاش شبانه‌روزی بازرسین بهداشتی دامپزشکی در تمام شهرستان‌های کرمان و همکاری خوب و قابل تقدیر مردم از مهم‌ترین دلایل اجرای موفقیت‌آمیز این طرح در ایام عید نوروزمحسوب می‌شود.

وی در ادامه اعلام کرد: روند اصلاح فرآیند ارتقای بهداشت و کيفيت محصولات دامی به عنوان اولویت فعاليتهای دامپزشکی در دستور کار است و با متخلفان و افراد سودجو که موجب تهدید عليه بهداشت عمومی شوند، بدون هيچ اغماضی و برابر مقررات برخورد خواهد شد.

رشیدی با اشاره به برخی مشکلات موجود در روند فعاليتهای نظارت بهداشتی دامپزشکی نظير کمبود نيروی انسانی متخصص، خودرو و سایر امکانات خاطرنشان کرد: همه افراد جامعه که از محصولات دامی استفاده میکنند مخاطبان اصلی دامپزشکی هستند و با توجه به کمبود امکانات این دستگاه تعامل بيش از پيش همگانی مسير ارتقای بهداشت عمومی را ميسر می سازد.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمان در پایان گفت: هم استانهای عزیز در صورت مشاهده تخلف می توانند از طریق شماره پیامک 3000231512 و یا تلفن چهار رقمی 1512 در مرکز استان و شماره شبکه دامپزشکی شهرستانهای مربوطه، مراتب را به دامپزشکی محل اطلاع تا در اسرع وقت رسیدگی لازم صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: