• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-4785-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان کرمان خبر داد:

معرفی متخلفین انتخاباتی به مراجع قضایی

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان کرمان از تشکیل پرونده تخلفاتی برای داوطلبان متخلف، خبر داد و تصریح کرد: علی رغم اینکه رویکرد هییت نظارت بر انتخابات؛ پیشگیری، نصیحت، توضیح قانون و دعوت به قانون است، موارد بسیار محدودی که به تذکر خیرخواهانه توجه ننموده اند، پرونده تخلفاتی برای آنها شکل گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

"فرشید فلاح" در گفت و گو با ایسنا منطقه کویر، با بیان این مطلب که انتخابات در مراحل تایید صلاحیت است، گفت: خوشبختانه تخلفات انتخاباتی مهمی تا کنون در استان کرمان رخ نداده است.

وی با اشاره به اینکه مجریان و ناظران در چهارچوب قانون در حال انجام وظایف خود هستند، بیان کرد: همکاری بین هییت اجرایی و هییت نظارت در بحث انتخابات شورای شهر و روستا بسیار مطلوب و بی نظیر است، لذا تخلف قابل ملاحظه ای، مشاهده نشده است.

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان کرمان به تخلفات تبلیغات پیش از موعد پرداخت و عنوان کرد: تعدادی کمپین خاص در فضای مجازی شکل گرفته بود که بخش مهمی از آنها با تذکر حل و فصل شد، اما تعداد محدودی نیز به تذکرات بی توجهی نمودند.

وی از تشکیل پرونده تخلفاتی برای داوطلبان متخلف، اعلام کرد: علی رغم اینکه رویکرد هییت نظارت؛ پیشگیری، نصیحت، توضیح قانون و دعوت به قانون است، موارد بسیار محدودی که به تذکر خیرخواهانه توجه ننموده اند، پرونده تخلفاتی برای آنها شکل گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

فلاح خطاب به داوطلبان انتخابات شورای شهر و روستا، گفت: داوطلبین تا موعود تبلیغات، خویشتنداری کنند و هواداران خود را نیز راهنمایی کنند که اقدامات تبلیغاتی انجام ندهند تا انتخابات بتواند مراحل خود را به خوبی طی کند.

وی مطرح کرد: داوطلبین باید بدانند که تا زمانی که هییت نظارت اسامی داوطلبان دارای صلاحیت را اعلام نکرده است و از طرف هییت اجرای این اسامی اطلاع رسانی نشده، انجام تبلیغات ممنوع است و کسی که در انتخابات ثبت نام نموده است، داوطلب به شمار می آید و کاندیداتور نیست و زمانی که تایید صلاحیت گردید، تبدیل به کاندیداتور می شود.

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان کرمان با تاکید برآنکه داوطلبین و هواداران خویشتنداری کنند، اظهار کرد: چه بسا برای فردی تبلیغات پیش از اعلام صلاحیت ها صورت گیرد و صلاحیت او تایید نگردد و این تبلیغات بازتاب های منفی برای او در پی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: لذا تا قبل از اعلام صلاحیت ها از طرف هییت نظارت از تبلیغات پیش از موعود داوطلبین خودداری نمایند.

فلاح به لیست های ارایه شده به عنوان گروه های مورد حمایت خود نام می برند، اشاره و تصریح کرد: برخی ها لیستی از افراد تهیه نمود و اعلام می کنند که این افراد مورد حمایت مثلا جمعیت الف هستند، این نیز مصداقی از تخلف می تواند باشد و تا اسامی داوطلبان تایید صلاحیت نشده، کسی حق تبلیغات ندارد.

وی عنوان کرد: چند مورد تخلفی که رخ داده، به علت جهل نسبت به قانون بوده است و امیدواریم از این پس شاهد تبلیغات پیش از موعد نباشیم، قابل توجه همه داوطلبین که هییت های نظارت شهرستان مکلف هستند که این موضوع را مخصوصا در فضای مجازی رصد کنند.

دبیر هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان کرمان اظهار کرد: برخی متصور هستند که فضای مجازی، یک فضای مخفی است، اما اینگونه نیست و هر حرکت تبلیغی در فضای مجازی انجام شود، طبیعتا ناظران مشاهده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی خواستار شد: برای حفظ حرمت داوطلبان، درخواست داریم که همه قانون را رعایت نمایند و طرفداران باید بدانند، تبلیغات پیش از موعد برای داوطلب مورد حمایتشان خدمت نیست بلکه باعث لطمه زدن به داوطلب است، بطوریکه مشخص نیست که فرد تایید صلاحیت شود و همچنین تبلیغات پیش از موعد ممکن است روی تصمیم گیری برای تایید صلاحیت او تاثیر بگذارد و فرد با عدم تایید صلاحیت مواجه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: