• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-5884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان خبر داد:

تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی در کرمان

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: با تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی که مقدمات آن فراهم شده و فعالیت نهاد داوری که در اردیبهشت ماه فعال می شود، از فعالان اقتصادی استان کرمان حمایت می کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" صبح امروز 29 فروردین ماه در جلسه انعقاد تفاهمنامه بین دادگستری و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: امروز مهم ترین مسئله کشور، حوزه اقتصادی است و کشورمان جبهه های نبرد گسترده ای در سطح دنیا دارد و فعالان اقتصادی، سربازان این نبرد هستند که باید همه شرایط برای عملکرد بهتر سربازان جبهه اقتصادی فراهم شود تا بتوانند نقش اصلی خود را به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه تاسیس نهاد داوری توسط اتاق بازرگانی افزود: نقطه شروع کار، خواست و ضرورت اصلی، لزوم وجود یک نهاد قضایی بود و همکاری مسوولان قضایی استان در این راستا خیلی خوب بوده که از فعالان اقتصادی حمایت می کنند و امیدواریم این روند ادامه یافته و احساس آرامش و امنیت در بین فعالان اقتصادی به وجود بیاید.

طبیب زاده تصریح کرد: از ظرفیت های قانونی، حسن نظر و همکاری ها استفاده می کنیم تا فعالان اقتصادی بتوانند فعالیت کرده و معضلات اقتصادی را حل کنیم و می دانیم که در حال حاضر ضروری ترین مسئله کشور، اقتصاد است.

وی بیان کرد: امسال به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده و فکر نمی کنم کسی باشد که دغدغه اشتغال حتی یک نفر را نداشته باشد و اشتغال از مهم ترین دغدغه های جامعه است که این امر جز با تولید، اشتغال و فضای کسب و کار راحت، میسر نمی شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: باید فعالان اقتصادی ما با غول های اقتصادی بجنگند، لذا باید پشتوانه قوی داشته باشند و هر سازمان و فردی در این مسیر مانع ایجاد کند، باید هزینه آن را بپردازد.

وی افزود: اگر فعالان اقتصادی این احساس را داشته باشند که با اقدامات انجام شده، یک نهاد قوی قضایی پشتیبان آنهاست، به خوبی کار می کنند و ما از شفافیت استقبال و از مبارزه با فساد اداری دفاع می کنیم و فعالیت های رسمی اقتصادی را دنبال می کنیم.

طبیب زاده تصریح کرد: با تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی که مقدمات آن فراهم شده و فعالیت نهاد داوری که در اردیبهشت ماه فعال می شود، از فعالان اقتصادی استان کرمان حمایت می کنیم.

وی بیان کرد: اتاق بازرگانی به دنبال ایجاد تفاهم با دستگاه های مختلف است و آنچه را که لازم است انجام شود، براساس قانون دنبال خواهیم کرد و کار را با همکاری با سیستم قضایی آغاز کردیم.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان خاطرنشان کرد: با برخورد جدی و قاطع با متخلفان مخالف نیستیم اما باید نحوه انعکاس این مطالب به گونه ای نباشد که وجهه استان را تخریب نکند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: