• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-4585-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کل دادگستری استان کرمان:

انتخابات نباید عرصه ای برای شخصیت سوزی باشد

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه انتخابات نباید عرصه ای برای شخصیت سوزی باشد تصریح کرد: انتخابات باید عرصه ای برای شناسایی مدیران شایسته برای کشور باشد.:

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یداله موحد" پیش از ظهر امروز 28 فروردین ماه در نشست مشترک هیئت های اجرایی و نظارت انتخابات استان کرمان با بیان اینکه نقش هیئت های نظارت و اجرایی در انتخابات، کلیدی، حساس و بسیار مهم است، افزود: نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران متکی به آراء عمومی است و آراء عمومی را بزرگ ترین پشتوانه و موجب حیات و استمرار خود می داند.

موحد با تاکید بر اینکه باید زمینه مشارکت حداکثری مردم و انتخاباتی باشکوه را فراهم کرده و به تحقق اهداف نظام اسلامی کمک کنیم، بیان کرد: سلامت انتخابات و مشارکت حداکثری در گرو جلب اعتماد عمومی است و این امر زمانی محقق می شود که با مردم، نامزدها، مجریان و ناظران نگاه کریمانه داشته و کرامت انسانی را در فرآیند برگزاری انتخابات مراعات کنیم.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه اصل حاکمیت قانون، سلامت انتخابات را تضمین می کند و بایدها و نبایدهای انتخابات و رفتارهای انتخاباتی در قوانین مختلف تعریف شده است، توصیه کرد: در بحث قانونگرایی و قانون مداری، دست اندرکاران انتخابات حتما ماده 33 قانون برگزاری انتخابات را از باب پیشگیری از تخلفات انتخاباتی مطالعه کنند.

موحد با اشاره به اینکه قوه قضائیه در مرحله اول وظیفه پیشگیری از جرائم انتخاباتی را دارد، بیان کرد: عدالت محوری در انتخابات ارزش گران سنگیست که همه باید تلاش کنیم در فرهنگ سیاسی کشور نهادینه شود و باید از بحث های خودمحوری و جناح محوری بپرهیزیم.

رییس ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی استان کرمان افزود: اصل دیگر در انتخابات، شفافیت است که کمک زیادی به سلامت انتخابات می کند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه وفاق و انسجام ملی و اجتماعی اهمیت زیادی دارد، گفت: گاهی اوقات اختلافات موجب اخلال در روند برگزاری انتخابات می شود که این اخلال، جرم است.

وی افزود: همدلی و همراهی همه ارکان نظام مسئله مهمی است و از همه مسوولان و دست اندرکاران می خواهیم که همدلی و همراهی داشته باشند و دستگاه قضایی استان این آمادگی را دارد و تمهیدات لازم را اندیشیده است.

موحد تصریح کرد: اصحاب رسانه باید توجه داشته و اصل صداقت، حرمت شخصیت ها، امیدزایی و نشاط آفرینی، حفظ ستاوردهای نظام و انقلاب و ... را در تبلیغات انتخاباتی مورد نظر قرار بدهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: