• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-4185-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون دادگستری استان کرمان هشدار داد:

ورود خیریه ها و سمن ها به فعالیت های سیاسی و انتخاباتی ممنوع است

معاون اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: خیریه ها وسمن ها در آستانه انتخابات از انجام اقداماتی که شائبه کار سیاسی داشته باشد پرهیز نمایند زیرا منجر به کاهش اعتماد عمومی به این مراکز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمد باقر اسلامی" صبح امروز 28 فروردین ماه در جلسه تعامل وهم اندیشی اعضای ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی که با حضور مدیران دستگاه های خدمات رسان،اتاق های بازرگانی،اصناف،تعاون وخیریه ها و سمن ها در محل معاونت اجتماعی برگزار گردید،اظهار کرد: تقویت نهادهای اجتماعی در جهت حل آسیب های اجتماعی ازبرنامه های  این معاونت است.

این مقام قضائی تاکید کرد: اگر در انتخابات ها به ویژه انتخابات شورای شهر و روستا افراد صحیح العمل انتخاب و در راس امور قرارگیرند، از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد شد کما اینکه در سنوات گذشته نیز در اغلب اوقات هرجا مشکلی بوجود آمده ناشی از ورود افراد غیر متخصص و غیرمتعهد بوده است.

وی گفت:نهادها وسازمان های حمایتی و امدادی به مردم بایستی در چارچوب وظایف و روند قانونی به مردم خدمت نمایند و خدای ناکرده در آستانه انتخابات از انجام فعالیت هایی که شائبه کار سیاسی می شود پرهیز نمایند

اسلامی عنوان کرد:گره برطرف نمودن آسیب های اجتماعی جز با اتکا به ظرفیت ها وپتانسیل خود مردم و در کنار آن حمایت های سازمان ها ونهادهای دولتی قابل حل نیست. 

وی بر ترغیب و تشویق مردم برای وقف در زمینه مسائل اجتماعی و حل آسیب های اجتماعی تاکید کرد و افزود: بایستی از توان خیریه ها و سمن ها در جهت کاهش آسیب های اجتماعی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات وظیفه اخلاقی،دینی و میهنی همه ماست،یادآور شد: باتوجه به شرایطی که در عرصه بین المللی داریم هرکجا که انتخاباتی پرشور و گسترده داشته ایم دشمنان نظام وانقلاب در آن مقطع عقب نشینی نموده اند.

معاون دادگستری کل استان کرمان گفت: با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)وظیفه تمام دستگاه ها،نهاد ها و خیریه ها وسمن ها دعوت مردم برای شرکت باشکوه در انتخابات است .

اسلامی با بیان اینکه طی چند سال گذشته شاهد عملکرد خوبی از سوی اکثر خیریه ها بوده ایم،گفت: در سنوات گذشته در اندک مواردی شاهد تخلفاتی بوده ایم که با تذکر برطرف گردیده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: