• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1386-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

نویسنده کتاب آن23 نفر:

سهم دانش آموزان در پیروزی جنگ بی نظیر است/نیاز جامعه به اخلاق واقعی

نویسنده کتاب آن 23 نفر گفت: عمده کسانی که جنگ را اداره کردند و در کنار فرماندهان خود قرار گرفتند دانش آموزان بودند و سهم آنها در پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه جنگ بی نظیراست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "احمد یوسف زاه" پیش از ظهر امروز یکشنبه 26 فروردین ماه در نخستین یادواره شهدای سوادآموزی استان کرمان که باحضور دکتر"باقرزاده" معاون وزیر و رییس سازمان سوادآموزی کشور برگزار شد اظهار کرد: آموزش و پرورش یکی از صاحبان اصلی پیروزی ما در جنگ تحمیلی است.

وی با اشاره به وجود 36 هزار شهید دانش آموز و 4970 شهید معلم افزود: عمده کسانی که جنگ را اداره کردند و در کنار فرماندهان خود قرار گرفتند دانش آموزان بودند و سهم آنها در پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه جنگ بی نظیراست.

یوسف زاده بیان کرد: از نمونه صاحبان پیروزی و اقتدار این نظام که فرهنگیان و دانش آموزان هستند می توان به دانش آموزانی اشاره کرد که وارد صنه های جنگ شدند و برای عزت این کشور جنگیدند آن 23 نفری که 17 نفر از آنها از شهرهای استان کرمان بودند.

این نویسنده کرمانی تصریح کرد: دانش آموزان استان کرمان نقش برجسته ای در پیروزی جنگ داشتند که سلیمان این لشکر محبوب همه دل های ایرانیان و کسانی که دل آنها برای این آب و خاک می تپد، سردار حاج قاسم سلیمانی است که همه تحت لوای وی مبارزه کردند.

وی با یادآوری اینکه تعدادی از این دانش آموزان به جرم کوچک بودن از لیست اعزام اخراج می شدند، گفت: جنگ ما جنگ 17 ساله ها بود و می توان گفت حتی در آن سوی سکه جنگ که نام آن اسارت است آنجا نیز بار سنگینی روی دوش نوجوانان قرار داشت.

این یادگار دوران دفاع مقدس اظهار کرد: وقتی همه راهها بسته می شود و یک جنگجو تن به اسارت می دهد تقریبا دچار روزمرگی می شود اما یکی از درخشان ترین صفحات تاریخ ادبیات پایدای ما ایرانیان را آن 23 نفر شکل دادند و به تعبیر مقام معظم رهبری یک معجزه توسط این 17 ساله ها رخ داد.

یوسف زاده تاکید کرد: مطمئن هستم در میان دانش آموزان امروز هم 17 ساله ها و 23 نفر دیگری خواهند بود که اگر خدای ناکرده کشور دچار هجومی ناخاسته شد بار دیگر برای دفاع از عزت و شرف این مرز و بوم وارد میادین شوند.

وی سپس با بیان اینکه در ارودگاه های عراق سوادآموزی به طرز خیلی جدی دنبال می شد گفت: یک مجموعه منسجم این جریان را دور از چشم عراقی ها اداره می کردند و با همه این احوال بحث سوادآموزی به شکل عجیبی مطرح بود و افراد بی سواد کم کم باسواد می شدند.

نویسنده کتاب آن 23 نفر تصریح کرد: در کنار نهضت سوادآموزی کتاب های درسی دانش آموزی هم تدوین شده و در اسارت مدرسه راه اندازی کرده بودیم، توسط معلمانی که اسیر شده بودند کلاس درس تشکیل می شد، به همین دلیل وقتی وارد ایران شدیم به راحتی در دانشگاه ها قبول شدیم بطوریکه از میان این 23 نفر چندین پزشک، وکیل دادگستری، استاد دانشگاه و ... داریم.

یوسف زاده خاطرنشان کرد: امیدوارم شما معلمان در مرحله اول درس اخلاق را به دانش آموزان یاد دهید چراکه احساس می شود جامعه ما به اخلاق واقعی بسیار نیازمند است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: