• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1186-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان سوادآموزی کشور:

یکی از کاستی های ما عدم پرداختن شایسته به دفاع مقدس است

رییس سازمان سوادآموزی کشور گفت: یکی از کاستی هایی که همه ما در آن مقصر هستیم این است که آنچه مربوط به دفاع این ملت بوده را آنطور که شایسته است بیان نکرده ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"علی باقرزاده" پیش از ظهر امروز یکشنبه 26 فروردین ماه در نخستین یادواره شهدای سوادآموزی استان کرمان اظهار کرد: یکی از عقاید مسلم ما مسلمانان و شیعیان باور به زنده بودن شهداست و آیات نورانی قرآن هم این مساله را تاکید می کند.

وی افزود: بشریت از ابتدای حضور در کره خاکی از سه پدیده جهل و نادانی، فقر و گرسنگی و جنگ و ستم بسیار رنج برده است، رابطه این سه نیز به گونه ای ست که دائما یکدیگر را تقویت می کنند یعنی جهل و نادانی همزاد فقر بوده و هرجا فقر است جهل نیز زاییده می شود، جنگ هم از آثار و پیامدهای اینها است.

باقرزاده بیان کرد: یکی از پیامدهای حضور شیطان بزرگ در کشورهای همسایه ما این است که در این کشورها کودکان شرایط تحصیل را از دست داده و برای مدت طولانی دچار فقر و جهل می شوند.

رییس سازمان سوادآموزی کشور گفت: دسترسی اقتصادی و منابع بیشتر، انگیزه های سیاسی و جاه طلبی برای قدرت بیشتر و دلایل اعتقادی و دینی  از دلایل اصلی بروز جنگ است، در همین رابطه از ابتدای حضور انسان در زمین برآورد شده که 15 هزار جنگ رخ داده است و جنگ ها از نظر زمان، مکان، وسعت درگیری، میزان تلفات و ... دسته بندی می شوند.

وی تصریح کرد: معمولا در جنگ یک طرف دفاع و یک طرف حمله می کند اما در طول تاریخ آغازگران جنگ همیشه منفور بوده اند و در مقابل آن دفاع بسیار مقدس بوده است، تاریخ هرچه سفیدی است را به مدافعان عزت، شرف و حتی ثروت و سرزمین خود اختصاص می دهد.

باقرزاده با اشاره به اینکه 36 هزار شهید دانش آموز و 4970 شهید معلم تقدیم این نظام شده است یادآور شد: هشت سال جنگ تحمیلی ما از نظر زمان جز طولانی ترین جنگ ها و از نظر جغرافیا نیز وسعت بسیار زیادی داشته است، از نظر تلفات نیز جز جنگ های پرتلفات است بطوریکه  ...هزار شهید 320 هزار مجروح، 140 هزار جانباز و بیش از 40 هزار آزاده حاصل این دفاع بوده اند.

رییس سازمان سوادآموزی کشور گفت: در طول سال های بعد از قاجاریه جنگ تحمیلی تها جنگی بوده که حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشده است و مردم با همه ابعاد جنگ و شرایط دشوار ایستادند و درواقع وسعت دل و بزرگی قلب می خواهد که بتواند چنین استقامت کرد.

وی سپس تاکید کرد: یکی از کاستی هایی که همه ما در آن مقصر هستیم این است که آنچه مربوط به دفاع این ملت بوده را آنطور که شایسته است بیان نکرده ایم، درحالیکه اسرار بسیاری زیادی در دل رزمندگان، آزادگان و ایثارگران وجود دارد.

باقرزاده یادآور شد: در جنگ هشت ساله ایران با عراق دفاع صرفا در پشت خط نبود بلکه در خانه ها هم دفاع جاری بود ولی متاسفانه این مساله به خوبی ارائه و منعکس نشده است.

رییس سازمان سوادآموزی کشور با اشاره به اینکه این دهمین یادواره شهدای سوادآموزی است گفت: قرار است در همه شهرستان ها این مراسم که بزرگداشت و یادآوری جهت بیان دلاورمردی های زنان و مردان این مرز و بوم است برگزار شود.

باقر زاده درپایان با بیان اینکه تاکید عمده شهدا به ادامه دادن راه امام و پشتیبانی از ولایت فقیه است، خاطرنشان کرد: دفاع برای ما همیشه جاری و فقط میدان متفاوت است و حتی منطق قرآن هم آمادگی همه جانبه برای دفاع را سفارش می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: