• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-5584-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

نباید سرمایه گذار را سرمایه بر و زالو صفت بدانیم/در استان کرمان 21 استاندار وجود دارد

استاندار کرمان نقش دولت را حمایتی و نظارتی دانست و بیان کرد: در استان کرمان 21 استاندار وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" ظهر امروز 26 فروردین ماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان و گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه 3 (شهرستان نرماشیر) گفت: در حوزه سیاسی و امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی در این چهار دهه کارنامه خوبی داشته است.

وی با اشاره به جنگ 8 ساله و مشکلات موجود در این 4 دهه، افزود: علت موفقیت جمهوری اسلامی اعتماد و همراهی مردم است.

استاندار کرمان با بیان اینکه از سال 1380 به بعد مقام معظم رهبری تاکیدات فراوانی بر اقتصاد مقاومتی داشته اند، بیان کرد: دولت های گذشته بیشتر بر روی اقدامات عمرانی متمرکز بوده اند این در حالی است که  هم اکنون بیش از 5 میلیون بیکار در جامعه داریم که نشان می دهد باید بر روی مسایل اجتماعی نیز تمرکز می کردیم این در حالی است که معتقدیم نباید منکر خدمات ارزنده دولت های قبلی باشیم.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان از اقداماتی که باید انجام شود که سطح معیشت و سرانه مردم افزایش یابد سخن به میان آورد، بیان کرد: آسیب های اجتماعی باعث ایجاد بیکاری در جامعه خواهد شد و نباید این موضوع نادیده گرفت برای رفع این مشکل باید گام های اساسی برداشته شود.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه باید چالش ها به مردم گفته شود و مردم باید بدانند چه اتفاقی در جامعه در حال رخ دادن است تصریح کرد:مشکل اصلی را در عدم آموزش اقتصاد مقاومتی به مردم می دانیم و نتیجه این مهم نیز این است که هم اکنون 8.5 میلیون خانواده دولتی ما است و متاسفانه خانواده دولت به جای آنکه کوچکتر شود، بزرگتر شده است.

استاندار کرمان عنوان کرد: ایجاد زیرساخت ها به تنهایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی کافی نیست بلکه یکی از الزامات بوده و مقدمه توفیقات در این است که باید سرمایه گذار را مورد تکریم قرار دهیم و سرمایه گذار را مجاهد اقتصادی بدانیم وعلمای دین مسئول فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی هستند.

استاندار کرمان خطاب به سیاست گذارانی که طرح پرداخت یارانه را بیان کردند، گفت: ما فکر کردیم اگر یارانه به مردم دهیم آنها توانمندتر می شوند، این در حالی است که ما پول نسل های آینده را به این مردم داده ایم و حال جای سوال دارد که آیا مردم توانمندتر شده اند؟

وی با بیان این مطلب که اقتصاد مقاومتی در کرمان دارای سبک و ایده بوده و متکی به دولت نیست، افزود: امروز مردم قلعه گنج دارای عزت اجتماعی هستند و مطمئن باشید که مردم نرماشیر نیز به نرماشیری بودن خود افتخار می کنند و این ملزم این است که سرمایه گذار را سرمایه بر و زالو صفت ندانیم.

رزم حسینی نقش دولت را حمایتی و نظارتی دانست و بیان کرد: در استان کرمان 21 استاندار وجود دارد. شایان ذکر است که قصد داریم روستا نشین را روستا نشین نگه داریم اما دارای سطح درآمد بالایی کنیم

وی تاکید کرد: اگر قصد ساختن نرماشیر را داریم، رمز موفقیت آن در وحدت است و امیدواریم که ظرف 3 سال آینده چهره نرماشیر تغییر پیدا کند و یکی از توسعه یافته ترین شهرستان های کشور باشد.

استاندار کرمان توسعه را یک امر فرابخشی دانست و ادامه داد: در منطقه قلعه گنج 11 هزار گروه توسعه ای شکل گرفته است و اتحاد بی نظیری در این شهرستان ایجاد شده و نتیجه این اتحاد و همدلی و رونق اقتصادی در این است که 70 درصد شاخص های امنیتی این شهرستات افزایش یافته است.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان تاکید کرد: قصد اقتصاد مقاومتی این است که در دل روستاها نفوذ پیدا کند و طرح تجمیع روستاها نیز در استان کرمان دنبال می شود.

رزم حسینی از اقامت 300 نفر گردشگر خارجی در شهرستان قلعه گنج خبر داد و بیان کرد: بسیاری از کشورهای توسعه یافته که فاقد منابع نفت و گاز هستند به دلیل استفاده از سرمایه های اجتماعی خود جزء توسعه یافته ترین کشورها است و باید نیز باید در این راستا قدم برداریم.

وی ادامه داد: در استان کرمان 26 شرکت دانش بنیان به 48 شرکت دانش بنیان رسیده اند و 123 میلیون دلار صادرات داشته اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: