• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-7414-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

نیکزادی خبر داد:

ثبت 125 روز طوفان شن در سال برای شهرستان های شرقی استان کرمان

نماینده مردم شهرستان های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم شرق استان 125 روز از سال را درگیر طوفان های شدید شن هستند، اظهار کرد: علیرغم اینکه همه ماشین آلات مالچ پاشی در گذشته فروخته شده امروز با دستان خالی این کار را آغاز می کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حبیب الله نیکزادی" پیش از ظهر امروز 26 فروردین ماه در مراسم آغاز عملیات مالچ پاشی شرق استان کرمان با حضور  معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: روزهای زیادی از سال را مردم شرق استان با طوفان شن دست و پنجه نرم می کنند.

وی با بیان اینکه مردم شرق استان 125 روز از سال را درگیر طوفان های شدید شن هستند، اظهار کرد: علیرغم اینکه همه ماشین آلات مالچ پاشی در گذشته فروخته شده امروز با دستان خالی این کار را آغاز می کنیم.

نماینده مردم شهرستان های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی از آغاز مرحله نخست عملیات مالچ پاشی در یک هزار هکتار خبر داد و بیان کرد: تا پایان سال جاری باید 2 هزار هکتار از بیابان های این منطقه مالچ پاشی می گردد.

وی با اشاره به بحران کم آبی، اظهار کرد: خشکسالی های اخیر باعث گردیده که برخی از چاه های منطقه خشک شود و نیاز است تا اقدامات آبخیزداری و آبخوان داری انجام شود.

نیکزادی از خسارات سیل های اخیر سخن به میان آورد و تصریح کرد: سیل های اخیر خسارات فراوانی برای مناطق این منطقه ایجاد نمود و متاسفانه اقدامات برای جلوگیری از خسارات در برابر سیل های آینده انجام نمی شود.

نماینده مردم شهرستان های شرقی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا کنون هر چه از دولت خواسته ایم، به درخواست های ما جواب مثبت داده است که در اینجا باید از آنها تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: