• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-4884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

وزیر کار:

سیاست صدقه‌ای را کنار گذاشته‌ایم

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در سیاست رفاهی خود سیاست صدقه ای را کنار گذاشته ایم و به سمت سیاست های فقرزدایی مبتنی بر توانمندسازی رفته ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی ربیعی" صبح امروز 24 فروردین ماه در نشست مشترک کارگروه اشتغال و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: استان کرمان نقش بی بدیلی در تاریخ تحولات اجتماعی، تاریخی و بعد از انقلاب در اقتصاد داشته است و شهید باهنر و مرحوم هاشمی رفسنجانی نقش اساسی در این زمینه داشته اند.

وی افزود: هر جایی که همگرایی ایجاد شده و کانون کارآفرینی شکل گرفت، زمینه سرمایه گذاری ملی را نیز پیدا کرد و این ویژگی در استان کرمان در دهه 60 به وجود آمده و با حضور آقای رزم حسینی تداوم یافته است.

ربیعی تصریح کرد: 76 هزار میلیارد تومان تفاهمنامه منعقد شده در استان کرمان کار خیلی بزرگی است و اگر حتی یک سوم عملیاتی شود، کار فوق العاده بزرگی است.

وی بیان کرد: در سه سال آینده وضع استان کرمان قطعا تغییر خواهد کرد و 32 هزار و 242 شغل ایجاد شده در سال قبل، اتفاق بسیار خوبی در استان بوده است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: فکر می کنم استان کرمان حداقل 50 هزار شغل دست مهاجرین دارد و استان این ظرفیت را داشته که این شغل را به آنها بدهد.


وی افزود: علاوه بر زیرساخت های ایجاد شده، به زیرساخت روانی عقلانیت و سخت کوشی نیاز داریم، زیرا ارقام به دست آمده در سه و نیم سال گذشته استان قابل توجه است.

ربیعی اظهار کرد: ظرفیتی که برای جذب سرمایه گذار ایجاد شده مهم تر از سایر موارد است زیرا سرمایه گذار جایی می رود که کشش منابع انسانی و مدیریت داسته باشد.

وی با اشاره به اینکه در سه جهت در زمینه اشتغال حرکت می کنیم، تصریح کرد: یک جهت تثبیت شغل است و در استان کرمان نیز دنبال می شود و در بخش معادن که در استان کرمان ریزش نیرو داشتیم، سعی کردیم با تزریق منابع از ریزش جلوگیری کنیم.

وزیر کار اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم اشتغال استان را پاسخ بدهیم، استان مطالعه و اولویت ها بیرون آمده و مسیر سوم اشتغال، طرح تکاپو است و در این طرح برای امسال 3 هزار شغل پیش بینی شده و امیدواریم برای سال آینده یک هزار مورد دیگر را بتوانیم محقق کنیم.

وی افزود: استان منطقه بندی شده که در منطقه اول با محوریت خدمات صنایع معدنی، پسته و باغداری، منطقه دیگر کشاورزی و ... برنامه ریزی و شهرها مشخص شده اند و خوشحالیم که 100 مورد از صندوق های خرد محلی در استان در حال کار است و یکی از مسیرها را در این زمینه دنبال می کنیم.

ربیعی تصریح کرد: سند توسعه سیستان و بلوچستان و کردستان را در دستور کار نخستین جلسه شورای عالی اشتغال داریم و استان کرمان نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت و در برنامه های امسال در تبعیت از فرامین رهبر معظم انقلاب منابع و تسهیلات خوبی می آید.

وی در ادامه بیان کرد: کار بی سر و صدا از خصلت های دولت بوده و فکر می کنم آرامش، ضرورت امروز جامعه ایران است و سرمایه گذاری خارجی جایی که درگیری باشد، نمی آید.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: حق نداریم راجع به یک ریال اعتبار تصمیم ناروا بگیریم و معتقدم آرامش اصلی ترین مسئله ما در جامعه امروز است و ریشه آسیب های اجتماعی نیز در ناآرامی است و دولت نیاز دارد جامعه را با آرامش جلو ببرد.

وی افزود: اصل بعدی ما حرکت کارشناسی و عقلانی است و حق نداریم آینده کشور را به خاطر رضایت امروز از بین ببریم و تعجب می کنم کسانی می گویند یارانه 250 هزار تومانی می دهند.

ربیعی اظهار کرد: حتی در سیاست رفاهی خود سیاست صدقه ای را کنار گذاشته ایم و به سمت سیاست های فقرزدایی مبتنی بر توانمندسازی رفته ایم.

وی تصریح کرد: 280 تخت بیمارستانی طی سه سال گذشته در استان کرمان اضافه شده و جاهایی که می دانستیم هزینه ها برای مردم کمرشکن است، سیاست رفاهی را درست پیش برده ایم.

وزیر کار بیان کرد: سخت کوشی به معنای پرکاری و رفتن به حوزه هایی است که دیده نمی شود و سیاست دولت این بوده و تعبیر بنده این است که سخت کوشی در دولت پیشرفت بهتر از ادعای دویدن در دولت پسرفت است.

وی افزود: در سایه عقلانیت و سخت کوشی باید رو به پیشرفت برویم و این بنای دولت است و باید کار اساسی کرد، زیرا جامعه، رهبری و روح امام قضاوت خود را خواهند کرد.

ربیعی با اشاره به عملکرد وزارت رفاه تصریح کرد: در بیمه درمان 11 میلیون نفر را بیمه کردیم و 2 و نیم درصد بیسوادی را در سایه یک برنامه منسجم کاهش دادیم و بر کودکان بازمانده از تحصیل تمرکز کردیم.

وی بیان کرد: معتقدیم یارانه سه دهک پایین را باید بهبود ببخشیم و برنامه دولت برای سال جدید غنی سازی اقشار پایین از جنبه دستیابی به شغل، است و برنامه اشتغال ضد فقر و بیمه اجتماعی برای همه را دنبال می کنیم.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: مدارا و اجماع بزرگ، جزو سیاست دولت است و دولت معتقد است همه باید زیر سایه رهبر بزرگمان کنار هم باشیم.

وی افزود: رهبری عمق ستراتژیک دولت است و دولت به آن می بالد و حفظ استقلال و تمامیت ارضی را اصل مهم می دانیم و دولت انقلابی داریم.

ربیعی تصریح کرد: لازم است قدرت نظامی کشور را افزایش بدهیم و دولت بیشترین سرمایه گذاری را برای افزایش قدرت نظامی انجام داده و امروز در سایه قدرت و توان ملی کار را جلو می بریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: