• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-4084-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد:

دستیابی به کسر 0.8 درصدی نرخ بیکاری در سال 96/ سه سال آینده، سال های شکوفایی استان کرمان

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی میزان سرمایه گذاری در حال اجرای استان کرمان 25 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: طی یک سال گذشته 35 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شده و سال های 96، 97 و 98 سال های شکوفایی و جهش استان کرمان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر
، "علی ربیعی" در جمع خبرنگاران در بدو ورود به فرودگاه بین المللی کرمان گفت: رییس جمهور محترم برنامه هایی برای سال 96 جهت دستیابی به حداقل کسر 0.8 درصد نرخ بیکاری دارد و  دولت عزم جدی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور خواهد داشت.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: پیش بینی ما برای ورود به بازار کار در کشور یک میلیون و 200 هزار نفر است و در استان کرمان با ظرفیت ها و قابیلت ها در حال حاضر سرمایه گذاری های متعدد در حوزه معدن، فولاد، پتروشیمی در دست اجراست.

وی با اشاره به تصویب و ابلاغ  سند اشتغال استان کرمان  طی دو ماه نخست سال جاری ، بیان کرد: 50 هزار شغل در رسته های مختلف در این استان شکل خواهد گرفت.

ربیعی با تاکید بر ظرفیت استان کرمان در حوزه گردشگری، گفت: بیش از ده هزار شغل در این حوزه سهم استان کرمان می باشد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به ظرفیت های گلخانه ای مدرن در استان اشاره کرد و افزود: در این حوزه  می توان بخش عظیمی را در کنار بهره وری بالا و صرفه جویی آب مشغول به کار کرد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی یکی دیگر از ظرفیت ها را گیاهان دارویی و آرایشی عنوان کرد و تصریح کرد: این امر در اولویت و دستور کار قرار دارد که می تواند 3500 شغل از این ناحیه ایجاد نماید.

وی افزود: برای تولید و فراوری پسته و خرما در استان کرمان باید صنایع جانبی پیش بینی و در این خصوص برنامه ریزی شود.

ربیعی میزان سرمایه گذاری در حال اجرای استان کرمان 25 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: طی یک سال گذشته 35 هزار شغل در استان کرمان ایجاد شده و سال های 96، 97 و 98 سال های شکوفایی و جهش استان کرمان خواهد بود.

وی افزود: با تدبیر استاندار کرمان که در سطح ملی پیشرو است  و اقداماتی که در چند سال گذشته انجام گرفته، به زودی جشن حذف بیکاری را برگزلر خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: