• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-686-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان کرمان هشدار داد:

افزایش «اتیسم» در جامعه

مدیرکل بهزیستی استان کرمان افزایش اتیسم در جامعه را محصول تغییر سبک زندگی مردم از جمله تغییر در تغذیه ، بهداشت ذکر کرد و گفت : باید خانواده ها از آموزش های لازم در این زمینه برخودار شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "عباس صادق زاده" در همایش گرامیداشت روز جهانی آگاهی از اتیسم با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، اظهار کرد: افزایش تعداد فرزندان دارای اتیسم دلیلی بر اختصاص یک روز به این نام است.

وی با اشاره به اینکه نامگذاری روزی به نام آگاهی از  اتیسم که امسال با 13 فروردین مقارن شده است ، گفت: اینگونه نامگذاری ها گرچه باعث آگاهسازی جامعه و توجه به فرزندان اتیسم می شود اما جوامع بیش از بروز و افزایش چنین بیماری هایی باید برنامه های پیشگیرانه را طراحی کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان بروز و شیوع اتیسم را در جامعه ایران رو به افزایش دانست و افزود: همانگونه که با همدلی و تعامل برنامه های مشاروه و آزمایشات ژنتیک و غربالگری های شنوایی و بینایی در استان طراحی و در نهایت مشاوره و آزمایشات ژنتیک الزام قانونی پیدا کرد باید در موضوع اتیسم و آگاهسازی جامعه و به کارگیری روش های پیشگیرانه و کنترل این بیماری نیز ورود تخصصی و بهنگام داشته باشیم .

صادق زاده افزایش اتیسم در جامعه را محصول تغییر سبک زندگی مردم از جمله تغییر در تغذیه ، بهداشت ذکر کرد و گفت: باید خانواده ها از آموزش های لازم در این زمینه برخودار شوند.

وی با تاکید بر مشارکت مردم در پیشگیری از بیماری هایی چون اتیسم خاطر نشان کرد: با توجه به هزینه بر بودن مراحل پیشگیری یا درمان این نوع بیماری ها حضور و مشارکت مردم وخیرین می تواند راهگشا باشد و اجر و پاداش ساخت اینگونه مراکز یا کمک به خانواده های دارای فرزند اتیسم کمتر از ساخت مسجد و مدرسه نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: