• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-486-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:

پوشش 127 هزار دانش آموز کرمانی در برنامه تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از پوشش و توانمند سازی 127 هزار و چهار دانش آموز کرمانی در قالب برنامه تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمد محسن بیگی" در نشست کارگروه پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان افزود: از ابتدای سال تحصیلی جاری تا کنون، آموزش مهارت های اجتماعی در راستای کاهش اعتیاد به 45 هزار و 306 دانش آموز دختر و پسر  پایه ششم دوره ابتدایی استان و 40 هزار 218 دانش آموز دختر و پسر پایه نهم متوسطه دوره اول ارائه شده است.

وی از برگزاری دوره های آموزشی مدیریت عواطف و هیجانات ویژه 20 هزار و  451 دانش آموز دختر پایه هفتم تحصیلی و 21 هزار و 29 دانش آموز پسر پایه هشتم تحصیلی  خبر داد و گفت: در مجموع به  127 هزار و چهار دانش آموز کرمانی آموزش های لازم در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی  در قالب برنامه تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در طول سال تحصیلی جاری ارائه شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به پوشش 100 درصدی دانش آموزان در نظر گرفته شده در برنامه تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس استان اشاره کرد و افزود:  محتوای آموزشی بومی بر اساس واقعیت ها و شرایط مدارس استان  ویژه این برنامه با عنوان« روشنای امید» توسط آموزش و پرورش استان تهیه و در مدارس مجری توزیع شد.

محسن بیگی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: آسیب های اجتماعی ریشه در فرهنگ دارد و آموزش و پرورش می تواند با فرهنگ سازی نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی ایفا کند.

وی با بیان اینکه خداوند همه ظرفیت ها را برای پیشرفت و تعالی بشر در اختیار گذاشته ، اما مهم این است که انسان ها نیز با اراده و پشتکار در راستای رسیدن به کمال و سعادت تلاش کنند، اذعان کرد: در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید واقع بین باشیم و برنامه ی خود را متناسب با واقعییت ها و امکانات جامعه خود تدوین کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان نقش مدیران مدارس را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی محوری خواند و خاطر نشان کرد: بروز رسانی و توانمند سازی مدیران مدارس در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضروری است.

محسن بیگی با بیان اینکه تعلیم و تربیت به تنهای وظیفه آموزش و پرورش نیست گفت: سایر نهاد ها و افراد نیز باید سهم شان در در تعلیم و تربیت بپذیرند و در فعالیت های آموزش و پرورشی تعامل و همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه نظارت بیرونی در جامعه ما در حال گسترش است  خاطر نشان کرد: تقویت نظارت وجدانی و درونی افراد در راستای افزایش بهره وری و کار آیی در سیستم های اداری و کاری  ضروری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: