• سه شنبه ۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-1987-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

استقبال مسافران نوروزي از اقامتگاه هاي بوم گردي شهداد

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از استقبال بالاي مسافران و گردشگران نوروزي از اقامتگاههاي بوم گردي شهداد خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمود وفايي" با اشاره به اقامت بيش از هفت هزار مسافر نوروزي در واحدهاي بوم گردي در سطح استان كرمان، افزود: بيشترين اقامت ها در واحدهاي بوم گردي به ترتيب در بخش شهداد و ماهان و شهرستان هاي بافت و فهرج بوده است.

وي با بيان اينكه طرح راه اندازي اقامتگاه هاي بوم در جهت توزيع مناسب مسافران و گردشگران در سطح استان بوده است، اظهار كرد: خوشبختانه اين طرح توسط روستاييان و مناطق دور افتاده مورد استقبال قرار گرفته بطوريكه تا كنون بيش از 100 واحد بوم گردي در استان كرمان راه اندازي شده است.

مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان با اشاره به اينكه اقامتگاه بوم گردی با هدف توسعه پایدار، احیا ارزشهای بومی و سنتی و همچنين کمک به اقتصاد جامعه محلی راه اندازي شده اند، بيان كرد: روند رو به رشد بوم‌گردی در استان كرمان و همچنين استقبال مناسب گردشگردان داخلی و خارجی از اقامتگاه‌های بومی، نشانگر این است که براي رسيدن به اهداف مد نظرصنعت گردشگري استان نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری روستایی و عشایری هستيم.

وي به اقامتگاه هاي بوم گردي بخش شهداد اشاره و خاطرنشان كرد: اين بخش داراي 25 اقامتگاه بوم گردي است كه در ايام نوروز96 ميزبان مسافران و گردشگران نوروزي هستند.



انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: