• یکشنبه ۲۹ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9512-4190-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار رفسنجان:

اقدامات اساسی و خوبی در شهر رفسنجان شکل گرفته است

فرماندار رفسنجان گفت: اقدامات اساسی و خوبی در شهر رفسنجان شکل گرفته است اگر چه شهر رفسنجان تا به نقطه ایده آل برسد زیرساختهای زیادی نیاز دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حمید ملانوری" ظهر امروز 29 اسفند ماه در مراسم افتتاح پروژه های شهرداری رفسنجان اظهار کرد: اداره شهر رفسنجان که پراکندگی های زیاد و تراکم پایینی دارد با هزینه های بالا و درآمد پایین، تلاش زیاد و مدیریت قوی نیاز دارد که بتواند نیازهای شهروندان و شهر را برآورده کند.

وی با بیان اینکه سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را پشت سر گذاشتیم، افزود: تاکید مقام معظم رهبری بر سیاست های اقتصاد مقاومتی بر دروان زا بودن، برون نگر بودن، دانش محور بودن، دانش بنیان بودن و مردم محور بودن اقتصاد در این سیاست ها است.

وی بیان کرد: مردمی کردن اقتصاد که چکیده سیاست های اقتصاد مقاومتی است، نکته مهمی است که همه به فکر این باشند که ظرفیت ها و منابع را شناسایی کنند و بعد تلاش کنند که اعتماد عمومی و انگیزه لازم برای بکارگیری این منابع بوجود بیاید.

این مسئول تصریح کرد: اعتبارات و امکاناتی و فکرها و ایده هایی که در بخش خصوصی وجود دارد به مراتب بیشتر از آن چیزی که در اختیار دولت است. شهرداری ها و دهیاری ها نهادهای عمومی غیردولتی هستند که عمده منابع و اعتبارات و سرمایه های آنان به بخش خصوصی متصل است.

ملانوری با اظهار اینکه فعالیتهایی که در حوزه اقتصاد مقاومتی قرار است راه بیفتد، نیاز به یکسری زیرساختها دارد، خاطرنشان کرد: تاکید ما در همه بخش های دولتی در شهرستان این بود که برای اینکه توسعه ای را در شهرستان شاهد باشیم این بوده که باید مدیریت بومی شود.

فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد: قوانین و بخشنامه ها باید به تناسب نیاز شهرستان و موقعیتی که داریم با استفاده از برنامه های بومی و محلی با استفاده از فکری که در منطقه وجود دارد تدوین گردد.

ملانوری با بیان این مطلب که حرکت جهادی خوبی در توسعه در جنبه های مختلف در شهرستان اتفاق افتاده است، افزود: در شهرستان رفسنجان که در حوزه فعالان سیاسی و فرهنگی و انقلابی پیشتاز است و شهرستانی دانشگاهی با 11 دانشگاه و 25 هزار دانشجو است امروز یک اتحاد و همدلی و همراهی وجود دارد و همه به دنبال این هستند که خدمتی به مردم کنند تا رضایت مردم، امام و رهبری و شهدا و در مجموع رضایت خداوند را کسب کنند.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه جریان رو به رشدی در شهرستان شکل گرفته که جای قدردانی و شکرگذاری دارد، اظهار کرد: پروژه هایی که امروز افتتاح می شود بالغ بر 22 میلیارد تومان می شود که پروژه های بزرگی است که در حوزه های مختلف زیست محیطی، منابع طبیعی، سلامت مردم، عمران و خدمات شهری ایجاد شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: