• یکشنبه ۲۹ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9512-3990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

7 پروژه شهری در رفسنجان به بهره برداری رسید

همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و در آستانه عید نوروز، 7 پروژه شهری در رفسنجان با حضور امام جمعه، نماینده مردم در مجلس، فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان رفسنجان پیش از ظهر امروز 29 اسفند ماه به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، پارک جنگلی ۳۰۰ هکتاری با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از طرحهای مورد افتتاح امروز بود.

طراحی و اجرای پارک جنگلی در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار از ابتدای مهر ماه سال ۹۵ در ضلع غربی آرامستان شهرداری رفسنجان آغاز و عملیات کاشت درخت در آن تا اسفند ماه جاری به اتمام رسید.

در این پروژه که با اعتباری بالغ بر۳۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است، تعداد ۱۰۰ هزار اصله درخت از انواع گونه های مقاوم به شوری و کم آبی، همیشه سبز، گلدار و مثمر از قبیل کاج، زبان گنجشک، ارغوان، سنجد تلخ، سنجد خوراکی، یاس طاووسی، لیلکی، بنه، اکالیپتوس، بادام کوهی، عرعر ، عناب، گل محمدی و فلفل زینتی غرس شده است.

احداث و نگهداری این پارک توسط بخش خصوصی و با هزینه ۶۷۰ میلیون ریال در ماه انجام می شود.

این پارک علاوه بر افزایش قابل توجه سرانه فضای سبز، باعث ایجاد تلطیف هوا، جلوگیری از حرکت شن های روان، کاهش آلاینده های محیطی و افزایش جمعیت وحوش، کاربردهای تفریحی، ورزشی، رفاهی و فرهنگی نیز دارد.

افتتاح پارکینگ طبقاتی شهید چمران

پروژه پارکینگ طبقاتی شهید چمران در 5 طبقه با ظرفیت ۵۵۰ خودرو و با هزینه ۹۵ میلیارد ریال در خیابان شهید چمران رفسنجان نیز امروز به بهره برداری رسید.

طراحی و اجرای پارکینگ طبقاتی شهید چمران از آذر ماه سال ۹۲ و پس از انجام مطالعات مربوطه با بیش از ۵۵ هزار مترمکعب خاکبرداری و در زمینی به مساحت ۴۴۰۰ مترمربع آغاز شد.

اجرای شفته و انجام محاسبات سازه ای توسط شرکت پیمانکار با زیربنای ۱۲۲۹۱ مترمربع در پنج طبقه طراحی و آماده و در اردیبهشت ماه سال ۹۳ انجام و پس از آن فونداسیون پارکینگ با سازه بتنی پیش ساخته توسط شرکت فوق اجرا و در اسفند ماه سال ۹۵ با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال به پایان رسید.

این پارکینگ با گنجایش ۵۵۰ دستگاه خودرو، مجهز به سیستم اطفاء حریق هوشمند و پیشرفته، سیستم ورود و خروج هوشمند، کارواش، آسانسور با ظرفیت ۱۲ نفر، پله و سرویس بهداشتی می باشد.

همچنین در مجاور آن، ساختمان اداری – تجاری نیز با زیربنای ۸۰۰۰ متر مربع که شامل فضای اداری و تجاری، رستوران، سینما، باشگاه بدنسازی و … می باشد با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال احداث گردیده است که فاز اول آن به پایان رسیده و فاز دوم آن نیز تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل آن ۵۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد.

تعریض خیابان و احداث بلوار ۱۷ شهریور

دیگر پروژه ای که بهره برداری از آن آغاز شد، تعریض خیابان و احداث بلوار ۱۷ شهریور با هزینه بیش از 66 میلیارد ریال در مدت 90 روز بود.

به منظورکاهش بار ترافیکی و سهولت در تردد مسیر ما بین خیابان امام خمینی(ره) و بلوار شهید طالقانی رفسنجان، طراحی و اجرای پروژه تعریض خیابان و احداث بلوار ۱۷ شهریور که در منطقه دو شهری و حدفاصل خیابان شهید بهشتی و بلوار شهید طالقانی واقع شده است از نیمه اول آذر ماه سال ۹۵ و با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد و ۵۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال آغاز و پس از اتمام عملیات آسفالت و سنگفرش به مساحت ۱۵۶۳۰  و ۲۶۰۰ مترمربع در نیمه دوم اسفند به پایان رسید.

در مدت زمان اجرای این پروژه که ۹۰ روز به طول انجامید، ۵۲۱۰ مترمربع از آسفالت مسیر تخریب و ۷۸۱۵ متر مکعب نیز خاکبرداری انجام شد.

مخلوط ریزی، زیراساس و اساس این پروژه به ترتیب ۲۳۵۰ و ۴۸۰۰ متر مکعب و عملیات جدولگذاری و کانیووی آن نیز به ترتیب در متراژی به طول ۲۵۰۰ و ۱۲۰۰ متر اجرا شد.

رنگ آمیزی جداول، خط کشی معابر، اجرای فضای سبز و تأمین روشنایی در محل میانی بلوار و انجام تأسیسات شهری شامل جابجایی تیرهای چراغ برق و اجرای خطوط لوله آب و گاز از دیگر اقدامات انجام شده در این پروژه می باشد.

همچنین در اجرای آن بیش از ۶۰ میلیارد و ۳۳۷ میلیون ریال خسارت نیز جهت اخذ ۱۳۰ مورد تملک پرداخت گردیده است.

سالن ورزشی شهدای رحمت آباد

بهره برداری از سالن ورزشی شهدای رحمت آباد نیز با حضور مسئولین آغاز شد.

به گزارش ایسنا، سالن ورزشی شهدای رحمت آباد با مشارکت شهرداری رفسنجان و شرکت ملی صنایع مس ایران از سال ۹۱ و در زمینی به مساحت ۷۲۰۰ متر مربع با زیربنای ۱۲۰۰ متر مربع در محله رحمت آباد واقع در منطقه یک شهری آغاز و در اسفند ماه به پایان رسید.

سازه این پروژه که برای ورزش های هندبال، والیبال، بسکتبال و فوتسال مناسب است، از نوع قوسی فلزی بوده و در اجرای کف پوش آن از اپوکسی ۴ میلی متری استفاده شده است.

این سالن به دلیل نیاز  منطقه و در محلی با دسترسی آسان با هزینه ای بالغ بر ۸ میلیارد ریال و در ارتفاع ۸ متر بنا شده و دارای سکوی تماشاگران نیز می باشد.

همچنین احداث ساختمان الحاقی – اداری مجاور سالن نیز که از نوع شناژ دیواری بوده و در نمای آن از سنگ و سفال استفاده شده است و شامل امکاناتی از قبیل ۴ سرویس بهداشتی، ۵ حمام، اتاق رختکن، سالن انتظار و فضای اداری نیز می باشد با زیربنای ۲۳۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال  از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه می باشد.

میدان تقاطع شهرک هزار واحدی با جاده کرمان

میدان تقاطع شهرک هزار واحدی با جاده کرمان نیز با مساحت 6800 متر مربع و هزینه 5 میلیارد ریال افتتاح شد.

با توجه به درخواست های متعدد ساکنین شهرک هزار واحدی و محله های کریم آباد و سعادت آباد و همچنین با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهرستان و به منظور سهولت در عبور و مرور و دسترسی آسان خودروها به جایگاه سوخت بنزین و گاز، احداث میدان جدید ورودی شهر رفسنجان از سمت جاده کرمان از ابتدای بهمن ماه سال ۹۵ در تقاطع شهرک هزار واحدی با جاده کرمان در دستور کار قرار گرفت و با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال یک ماه بعد به پایان رسید.

این میدان در مساحت ۶۸۰۰ مترمربع اجرا  و ضمن ساماندهی ترافیک این نقطه از شهر، در کاهش سرعت در ورودی نیز مؤثر می باشد.

حجم باطله برداری و مصالح تونان برای احداث این میدان به ترتیب ۱۷۹۲ و ۹۰۶۷ متر مکعب بوده و میزان زیراساس و اساس بکار رفته در آن ۲۴۵۴ متر مکعب می باشد.

جاده ابراهیم آباد

جاده ابراهیم آباد تا دوراهی جعفرآباد نیز امروز به بهره برداری رسید.

جاده ابراهیم آباد تا دوراهی جعفرآباد با مشارکت شهرداری رفسنجان و دهیاری ابراهیم آباد در مساحت ۲۱ هزار متر مربع و به طول ۲۴۵۰ متر شامل زیرسازی، آسفالت و روکش آسفالت با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال از بهمن ماه سال ۹۵ آغاز و در نیمه اول اسفند همان سال به پایان رسید.

حجم آسفالت ریگلاژی به کار رفته در این جاده ۵۰۰ تن و مقدار قیر خریداری شده برای احداث آن توسط دهیاری ۱۲۰ تن می باشد.

طول عملیات جدولگذاری و کانیوو برای احداث آن ۱۵۰۰ متر و حجم خاکبرداری، تخریب و بارگیری آسفالت قدیم در آن به ترتیب ۶۸۵۰ و ۳۲۰ متر مکعب می باشد.

نمازخانه بوستان نماز

همچنین نمازخانه بوستان نماز به منظور ایجاد امکان اقامه نماز برای مسافرین و شهروندان عبوری، در بلوار آزادی رفسنجان به بهره برداری رسید.

طراحی و اجرای نمازخانه بوستان نماز با زیربنای ۸۰ مترمربع از اسفند ماه سال ۹۴ آغاز و در اسفند ماه سال ۹۵ به پایان رسید.

ساختمان این نمازخانه از نوع شناژ دیواری بوده و برای نمای آن از سنگ و سفال استفاده شده است. این مکان دارای امکاناتی چون محراب، فیلتر ورودی و کفش کَن می باشد و برای ساخت آن اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: