• پنجشنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9512-2890-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان خبر داد:

وجود 73 پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ارزوئیه

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمان گفت: 73 پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ارزوئیه وجود دارد که 33 مورد ملی است و پیشرفت 73 درصدی را دارا هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "جعفر رودری" عصر امروز 19 اسفندماه در جلسه اقتصاد مقاومتی (گام دوم مثلث توسعه) شهرستان ارزوئیه اظهار کرد: شصت و یکمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمان امروز در ارزوئیه برگزار می شود.

وی افزود: 73 پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان ارزوئیه وجود دارد که 33 مورد ملی است و پیشرفت 73 درصدی را دارا هستند.

رودری تصریح کرد: 24 طرح برای دریافت تسهیلات رفع موانع تولید ثبت نام کرده اند که هشت مورد به بانک معرفی و 4 مورد با 3 میلیارد و 600 تومان پرداختی داشته اند.

وی بیان کرد: هفت پروژه نیمه تمام قابل واگذاری در شهرستان ارزوئیه شناسایی شده که سه مورد با 770 میلیون تومان اعتبار واگذار شده است.

به گزارش ایسنا در این جلسه "عباس سعیدی" رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان اظهار کرد: شهرستان ارزوئیه نزدیک به 53 هزار هکتار سطح زیرکشت انواع محصولات کشاورزی را دارد.

وی افزود: عمده سطح زیرکشت زراعی شهرستان گندم است و بیش از 18 هزار هکتار سطح زیرکشت این محصول می باشد که سالانه 76 هزار تن تولید می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با اشاره به اجرای طرح همیاران آب در شهرستان اروزئیه گفت: از اول انقلاب تا سال 92 در این شهرستان نزدیک به 6 هزار هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده بود که از سال 92 تا امروز 3 هزار و 750 هکتار از مزارع به این سیستم آبیاری نوین مجهز شده اند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: