• شنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9512-1690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس دانشگاه ولی عصر رفسنجان:

توانایی دانشگاه ولی عصر رفسنجان در همکاری با صنایع مس در زمینه های مختلف

رئیس دانشگاه ولی عصر رفسنجان گفت: این دانشگاه در ابعاد مختلف توانایی همکاری با صنایع مس را دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " محمدعلی دهقان" ظهر امروز 14 اسفند ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از برگزاری جشنواره مهندسی معرفی صنایع فعال و کارآفرینان  رفسنجانی است؛ دانشگاه و صنعت در خیلی از زمینه ها به مانند مسائل فنی می توانند به یکدیگر کمک کنند و با همکاری متقابل با بخش صنعت می توان برند دانشگاه را در بازار عرضه کرد.

دهقان برند دانشگاه را در بحث معرفی کیفیت محصولات و صنایع بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: دانشگاه امکانات و آزمایشگاه های مجهزی دارد که صنایع تولیدی و تبدیلی در شهرستان می توانند با دانشگاه تعامل و همکاری داشته باشند و وقتی کیفیت محصول توسط آزمایشگاه های دانشگاه تائید شود، به گونه ای که دانشگاه محصول را تضمین کند، باید توجه کرد که جامعه از دانشگاه کیفیت محصول را  بهتر می پذیرد و بازار داخلی رونق پیدا می کند.

وی افزود: در این نمایشگاه توانمندیهای بسیار خوبی در علوم مختلف به مانند کامپیوتر، ربات و نانو به نمایش گذاشته شده است که می توان از نیروهای متخصص استفاده کرد و بایستی صنایع داخلی را حمایت کرد تا یک محصول کاملا بومی وارد بازار شود.

دهقان خاطر نشان کرد:  مثلا دانش آموختگان بسیاری در بحث نرم افزار کامپیوتر داریم که با حمایت از  کارآفرینان داخلی می توانیم بازار را از محصولات بومی اشباع کرد، همانطور که هند علاوه بر بازار داخلی توانسته بازار های جهانی را بدست بیاورد در صورتی که ایران هم این ظرفیت دارد و فقط باید از شرکت های داخلی و نیروهای متخصص حمایت شود تا از واردات جلوگیری گردد.

وی در پایان از همکاری دانشگاه و صنایع مس خبر داد و گفت: با صحبت ها و بازدیدهای انجام گرفته در صنایع مس همکاری خوبی صورت گرفته که دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد می توانند با صنعت مس قبل از ورود به بازار کار آشنا شوند و همچنین دانشجویان می توانند در بهسازی صنایع مس کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: