• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9511-988-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : پوششی

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان:

استان کرمان در مجمع ملی سمن ها حرفی برای گفتن خواهد داشت

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: قرار است ششم اسفندماه سال جاری مجع ملی سازمان های مردم نهاد برگزار شود که حتم دارم استان کرمان در این مجمع نیز حرفی برای گفتن خواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "روح الله اسدی" ظهر امروز سه شنبه 26 بهمن ماه در نخستین دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعضای مجمع جوانان سازمان های مردم نهاد استان اظهار کرد: متاسفانه تا قبل از سال 94 وضعیت خوبی در حوزه سازمان های مردم نهاد استان شاهد نبوده ایم به گونه ای که در سال های 91 و 92 عملا هیچ موسسه ای در حوزه جوانان مجوز فعالیت دریافت نکرده است.

وی افزود: اما خوشبختانه به تدریج این روند بهبود یافت و تا آذرماه 95 تعداد سازمان های مردم نهاد استان به 44 سمن و اکنون نیز به 51 سمن رسیده است.

اسدی با اشاره به اینکه سال 91 رتبه استان کرمان در زمینه مشارکت عمومی و افزایش سمن ها 31 بود، بیان کرد: تا ابتدای سال 95 این رتبه به چهارمی رسیده است اما به دلیل وقفه هفت ماهه در تعیین مدیریت اداره کل ورزش و جوانان استان، در رتبه چهارم متوقف شده ایم که امیدواریم با حضور مدیری جوان و با انگیزه این رتبه نیز ارتقا یابد.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: درواقع باید به ازای هر 5000 نفر جمعیت جوان یک سازمان مردم نهاد فعالیت کند یعنی در استان کرمان باید 200 سمن داشته باشیم و هرچند که در سال جاری 13 تشکل به مجموعه سمن ها افزوده شده است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

اسدی یادآور شد: تا 30 دیماه بایستی مجمع استانی سازمان های مردم نهاد برگزار می شد که در استان نیز این اتفاق رخ داد و 9 نفر عضو آن انتخاب شدند، ضمنا قرار است ششم اسفندماه سال جاری نیز مجع ملی سازمان های مردم نهاد برگزار شود که حتم دارم در مجمع ملی نیز استان کرمان حرفی برای گفتن خواهد داشت.

وی سپس با اشاره به طرح های سمن ها گفت: در نیمه اول سال 95 تعداد 11 طرح به مبلغ 40 میلیون تومان تائید شده اما هنوز این مبلغ جهت اجرای طرح ها به سمن ها پرداخت نشده است، به علاوه در نیمه دوم سال جاری نیز از سوی 12 موسسه 18 طرح به اداره کل ورزش و جوانان ارسال و تائید شده که برای این پروژه ها نیز قرار است 50 میلیون تومان پرداخت شود.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان افزود: قرار است طرح های دریافت شده از سوی سازمان های مردم نهاد استان در شورای بررسی طرح ها تائید و به تصویب رسیده و سپس تامین اعتبار شوند، ضمن اینکه در اسفندماه سال جاری نیز کارگاه ها و برنامه هایی برگزار خواهد شد.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مدیرکل جدید ورزش و جوانان استان کرمان فردی جوان و با تفکر مثبت در حوزه جوانان است، از این رو حوزه جوانان و سازمان های مردم نهاد به وقوع رخدادهای مثبت در آینده امیدوار هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: