• دوشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-8284-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان:

بهره مندی بیش از 800 واحد صنعتی و معدنی از تسهیلات بانکی و رونق تولید

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه تا کنون 283 میلیارد تومان تسهیلات مستقیم به واحد های دارای مشکل پرداخت شده است، گفت: جمعا 847  واحد به مبلغ 534 میلیارد تومان از بانک ها برای رونق تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت خود تسهیلات دریافت کرده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " مهدی حسینی نژاد" در نشست کارگروه رونق تولید با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم سیرجان، بردسیرو شهر بابک در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و جمعی از مسوولان استان درمحل شرکت گلدایران ومجتمع معدنی وصنعتی گل گهر در شهرستان سیرجان اظهار کرد: نزدیک به 790 میلیارد تومان نیاز واحدهای دارای مشکل از طریق کارگروه رونق تولید به بانک های عامل معرفی شده است و از این مقدار 353 واحد به مبلغ 251 میلیارد تومان نزدیک به سه و چهار دهم درصد پرداختی کل کشور را دریافت کرده اند.

وی افزود: 283 میلیارد تومان معادل سه و نه دهم درصد پرداختی کل کشور هم از طریق تسهیلات مستقیم پرداخت شده است و جمعا 847  واحد به مبلغ 534 میلیارد تومان معادل  3.9 درصد پرداختی کل کشور در این بخش تسهیلات دریافت کرده اند.

حسینی نژاد با بیان اینکه رتبه استان به لحاظ پرداخت تسهیلات رونق تولید 14 است تصریح کرد: این جایگاه رتبه خوبی برای استان کرمان که به عنوان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور انتخاب شده است نمی باشد و باید تلاش کنیم کرمان در جایگاه مطلوبی قرار گیرد.

وی عدم پذیرش ضمانت نامه های صندوق صنایع کوچک توسط بعضی بانک ها را از مشکلات اخذ تسهیلات توسط واحد های دارای مشکل دانست و افزود: بانک ها به لحاظ آیین نامه های داخلی که دارند این امکان برایشان فراهم نیست تا این ضمانت نامه ها را پذیرش کنند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان عدم قبول معرفی طرح به عنوان وثیقه ملکی، عدم تایید توجیح اقتصادی برخی طرح ها و عدم قبول محل اجرای طرح به عنوان وثیقه ملکی را از دیگر مشکلات بر سر راه اخذ تسهیلات واحد از بانک های عامل دانست.

حسینی نژاد  خاطرنشان کرد: این موارد باعث شده تا پرداخت تسهیلات با مشکل روبه رو شود و به همین دلیل اکنون استان کرمان رتبه خوبی را در پرداخت تسهیلات ندارد و خواهشمندیم تا در خصوص رفع برخی موانع برای اخذ تسهیلات اقدامات لازم انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: