• یکشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-7984-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار رفسنجان:

معطلی 7 ساله یک طرح صنعتی در رفسنجان

فرماندار رفسجان با اشاره به مشکلات سر راه سرمایه گذاران این شهرستان گفت: به عنوان مثال پروژه شیشه فوق شفاف در رفسنجان 7 سال در بانک صنعت و معدن معطل مانده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، حمید ملانوری شنبه شب 18 دی ماه در جلسه بررسی مشکلات کارآفرینان و صنعتگران رفسنجان در مجتمع مس سرچشمه با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقتصاد و اشتغال شهرستان رفسنجان با وجود 80 هزار هکتار سطح زیر کشت وابسته به پسته است اما بحران آب سبب چالش جدی در حوزه کشاورزی شده است.

وی وجود 11 واحد دانشگاهی، 25 هزار دانشجو از ظرفیت های این شهرستان دانست و افزود: بیشتر اماکن و زیرساختهای شهرستان توسط خیران بنا شده است.

وی با بیان این مطلب که با توجه به اینکه عمده درآمد مردم منطقه دچار بحران شده است، ابراز کرد: بنابراین توجه به بحث های صنعتی و معدنی به طور جدی مطرح است.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه زمینه سرمایه‌گذاری در شهرستان فراهم است و سرمایه‌گذاران انگیزه دارند اما مشکلاتی سر راه آن‌ها قرار گرفته است، یادآور شد: به عنوان مثال پروژه شیشه فوق شفاف در این شهر از سال 88 کلید خورده است، اما 7 سال در بانک صنعت و معدن معطل مانده است.

ملانوری خاطرنشان کرد: عدم پرداخت یارانه صنعت یکی از مشکلات صنعتگران و واحدهای تولیدی است و ضرورت دارد با وجود این وضعیت وزارت صنعت، معدن و تجارت نگاه ویژه‌ای به این شهر بحران‌زده داشته باشد و چالشهای صنعت شهرستان را بررسی و رفع نماید.

وی ابراز کرد: با توجه به زیرساخت‌هایی که در شهرستان وجود دارد باید از کشاورزی به سمت صنعتی‌شدن برویم و در این زمینه نیاز به حمایت داریم تا بتوانیم رونق اقتصادی در این شهرستان ایجاد کنیم.

فرماندار رفسنجان همچنین با اشاره به سرمایه گذاری ها در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، اضافه کرد: کارخانه فروکروم در آینده‌ای نزدیک در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به بهره‌برداری خواهد رسید که این کارخانه توسط سرمایه‌گذاران چینی احداث شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: