• شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-7784-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

قائم‌مقام وزیر صنعت و تجارت خواستار شد:

ایجاد شهرک تخصصی مس در رفسنجان

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنایع وابسته به مس در رفسنجان توجیه دارد، گفت: مطالعه ایجاد شهرک تخصصی مس در رفسنجان انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کویر، "رضا رحمانی" امشب 18 دی ماه در جلسه بررسی مشکلات صنعت‌گران و کارآفرینان رفسنجان در مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: مالیات مشکل بزرگی برای واحدها است و در کشورهایی که با رکود مواجه شدند مالیات اخذشده را به واحدها برگردانده‌اند اما در کشور ما با توجه به اینکه معتقدیم مالیات در این شرایط نباید گرفته شود، اما دولت زمانی که پول ندارد حقوق‌ها را بپردازد به مشکل برمی‌خورد.

وی افزود: اخیرا مقرر شد واحدهای صادراتی مالیات بر ارزش‌افزوده‌شان برگردد، همچنین قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای اصلاح به مجلس رفته است.

مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه باغهای پسته رفسنجان در معرض خطر جدی بوده و نمی‌توانند اقتصاد این شهرستان را تأمین کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه شرکت مس معین این منطقه است کار مطالعاتی طی مدت یک ‌ماه انجام دهد و ما هزینه این مطالعات را پرداخت می‌کنیم تا صنعتی جایگزین پسته در رفسنجان شود.

رحمانی ادامه داد: هر صنایعی که توجیه اقتصادی داشته باشد ورود کند، مانند صنایع وابسته به مس که به طور طبیعی توجیه اقتصادی دارند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار ایجاد شهرک تخصصی مس در شهرستان رفسنجان شد و گفت: شهرک‌های تخصصی هم‌افزایی دارند، فعالیت‌های مرتبط با هم جمع می‌شوند و همدیگر را پوشش می‌دهند.

وی موقعیت جغرافیایی و زیرساختها را در رفسنجان مناسب دانست و افزود: تاکنون به 19 هزار و 764 واحد تسهیلات رونق تولید داده ایم اما استان کرمان با وجود اینکه از لحاظ اقتصادی برجستگی‌های زیادی دارد اما آمار پرداختی‌های آن اصلا رضایت‌بخش نیست.

رحمانی خاطرنشان کرد: هر واحد تولیدی که به‌دلیل مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی همکاری نمی‌کند خلاف فرمان مقام معظم رهبری عمل کرده است.

به گزارش ایسنا، شاهین حریری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رفسنجان نیز گفت: از 68 پروژه مصوبه شهرستان در استان تنها بانکها به 8 پروژه تسهیلات پرداخت کرده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: