• شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-6484-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

باید به سمت افزایش درجه کارایی اقتصادی حرکت کنیم/لزوم توجه به نیروی انسانی در سازمان

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در مصاف اقتصادی در حوزه افزایش منابع با محدودیت هایی مواجه هستیم از این رو باید به سمت افزایش درجه کارایی اقتصادی حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سید کامل تقوی نژاد" پیش از ظهر امروز شنبه 18 دیماه در دیدار با کارکنان امور مالیاتی استان کرمان اظهار کرد: تحریم آثار متعددی برای اقتصاد کشور داشت ولی یکی از پیامدهای آن این بود که ما را متوجه یک اصل مهم کرد و به ما نشان داد در مصاف اقتصادی در حوزه افزایش منابع با محدودیت هایی مواجه هستیم و نمی توانیم منابع مالی کشور را بیش از این افزایش دهیم از طرف دیگر قادر به کاهش هزینه های کشور نیستیم از این رو باید به سمت افزایش درجه کارایی اقتصادی حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش درجه کارایی از طریق ایجاد شفافیت و مبارزه با مفاسد اقتصادی و همچنین تامین منابع درون زا محقق می شود، افزود: نگاه به سازمان امور مالیاتی و نقش ویژه آن به عنوان یک دستگاه حاکمیتی با دو کار کرد ویژه از اهمیت بیشتری برخوردار می شود نخست تامین منابع مالی دولت که خوشبختانه نشان از موفقیت در این حوزه دارد و سپس حسابرسی های مالیاتی است که منجر به ایجاد شفافیت اقتصادی در بخش دولتی و خصوصی می شود.

تقوی نژاد بیان کرد: باید یکبار دیگر علاوه بر کارهایی که در گذشته انجام می شده است مانند رصد لایحه صندوق های فروش درمجلس، ساختار سازمانی سازمان، ساختار نیروی انسانی، اجرای طرح جامع مالیاتی و... با این وجود باید از نزدیک به صدا و نظرات دو گروه از مخاطبین توجه شود یکی گروه مودیان مالیاتی و مهمتر از آن صدای همکاران و انتقادات آنها.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: اگر قانون خوب، ساختمان، طرح جامع و ساختار سازمانی مناسب باشد اما نیروی انسانی قوی، علاقمند، دلسوز و باتعصب به کار نداشته باشیم هیچ یک از برنامه ها به سرانجام نمی رسد.

یادآوری می شود: در این دیدار مسائلی همچون انتقاد از عدم شایسته سالاری، وضعیت درخواست آمارها، وضعیت نامناسب نیروهای قراردادی و... از سوی کارکنان مطرح شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: