• چهارشنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9510-588-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس فدراسیون ووشو:

ووشو جز 5 رشته مدال آور کشور

رییس فدراسیون ووشو گفت: ورزش ووشو جزی 5 رشته مدال آور کشور می باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " مهدی علی نژاد" ظهر امروز در مجمع انتخاباتی ریاست هییت ووشوی استان کرمان ضمن تقدیر از زحمات حسین مختارآبادی و تبریک به دکتر رضا امیری، گفت: با توجه به اینکه در چند سال قبل هییت ووشوی استان وضعیت نابسامانی داشت تا اینکه آقای سرهنگ پاسدار مختار آبادی ریاست این هییت را برعهده گرفتند.

وی افزود: آقای مختارآبادی بیش از 4 سال از تمامی پتانسیل های فردی و سازمانی خود برای ارتقای هییت ووشوی استان کرمان استفاده نموده اند، بطوریکه اکنون ووشوی استان کرمان از لحاظ سخت افزاری یکی از استان های برخوردار کشور می باشد.

رییس فدراسیون ووشوی با بیان این مطلب که با توانمندی های که از دکتر امیری سراغ داریم، امیدواریم که منشاء خیر برای ورزش ووشوی استان کرمان گردند، افزود: در این مجمع رقابت در کنار رفاقت می باشد و امیدواریم با اتحاد و همدلی ضمن همکاری و حمایت از دکتر امیری همه در راستای ارتقای این ورزش کوشش نمایید.

وی ضمن ابراز امیدواری از آینده ووشوی استان کرمان، تصریح کرد: ووشو در دنیا گستره زیادی پیدا نموده است بطوریکه 150 کشور عضو فدراسیون ووشو می باشند، به گونه ای که یکی از پر جمعیت ترین و معتبرترین فدراسیون ها می باشد.

علی نژاد به نخستین حضور ورزشکاران ووشوی ایران در مسابقات جهانی از سال 1998 می باشد، اشاره و عنوان کرد: سال آینده برای نخستین بار ایران در المپیک دانشجویی حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: اگر کسی عضو تیم ملی ایران شود حدود 70 درصد راه مدال آوری دنیا را رفته و تیمی که از ایران برای مسابقات می رود قطعا مدال آور است.

رییس فدراسیون ووشو از برنامه های فدراسیون ووشوی کشوری برای ارتقای جایگاه ووشو در بازی های جهانی سخن به میان آورد و اذعان کرد: ووشو ایران جایگاه بی بدیل در ورزش کشور دارد و امسال در تمامی رده های سنی در مسابقاتی که شرکت کردیم، نایب قهرمان آسیا و دنیا شدیم.

وی افزود: در 2 بازی آسیایی اخیر در اینچئون و گوانژو، مجموع مدال های ووشو جایگاه چهارم را بین تمامی فدراسیون ها کسب نمودیم  که افتخار آفرینی برای ووشو ایران رقم زد.

رییس فدراسیون ووشو، ورزش ووشو را جزی 5 رشته مدال آور کشور دانست و ابراز کرد: به ورزش بانوان توجه ویژه شده است و همواره نیمی از مدال ها را بانوان برای کشورمان آورده اند.

وی ادامه داد: ورزش ووشوی استان کرمان جایگاه 15 کشور را دارند، اما با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های استان کرمان، باید جایگاه بهتر و بالاتری داشته باشد، خوشبین می باشم که با حضور دکتر امیری در چهار سال آینده کرمان جزی 5 استان برتر کشور از لحاظ ورزش ووشو باشد.

علی نژاد تاکید کرد: بازی های آسیایی در پیش داریم و امیدواریم که استان کرمان در این مسابقات نماینده ای داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که باید از ظرفیت های بسیج و دانشگاه استفاده نمود، خاطر نشان کرد: در استان کرمان صنایع توانمند اقتصادی زیادی وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده نمایید.

در این جلسه دکتر "رضا امیری" نیز گفت: از حسن اعتماد همه دوستان تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم که بتوانم جواب این اعتماد را با ارتقای سطح ووشوی استان بدهم.

وی افزود: دست نیاز به سمت همه دوستان دراز می کنم تا با همکاری و وحدت بتوانیم ووشوی استان را به مرحله ای برسانیم که مدال های جهانی به مردم کرمان هدیه دهیم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: