• سه شنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9510-388-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : تولیدی

مربی تیم ملی جوانان هندبال:

حق مهدوی این نبود/ هندبال به خودش ضربه میزند

مربی تیم ملی جوانان گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که ابوالحسن مهدوی در این سال ها چه خدماتی به هندبال کرده و انسان بسیار سالمی است، در حالیکه حق وی ضایع شد.

"دانیال امینایی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر،
اظهار کرد: متاسفانه سیاه نمایی که اخیرا در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها به ناحق علیه رییس فدراسیون هندبال پیش آمده، درست نیست.

وی با اشاره به اینکه بر هیچ کس پوشیده نیست که "ابوالحسن مهدوی" در این سال ها چه خدماتی به هندبال کرده و انسان بسیار سالمی است، افزود: فکر می کنم تنها مشکل وی این بود که می خواست سالم کار کند و به خیلی از افراد باج نداد و نگذاشت به هندبال ضربه وارد کنند، آنها هم مقابل وی جبهه گرفتند.

امینایی با بیان اینکه متاسفانه جامعه هندبال کم حافظه است و خیلی زود رنگ عوض می کند، تصریح کرد: اسم مهدوی باید برای هر ورزشی افتخار باشد ولی متاسفانه جامعه هندبال خیلی زود از یاد می برد و مطمئنا کارهایی که وی در طی یک سال و نیم کرد اگر ادامه می یافت هندبال کشور دگرگون می شد البته همه معتقد هستند اطرافیان وی به شخصیت و مدیریتش ضربه زدند.

وی با اشاره به اینکه نباید خدمات مهدوی در هندبال پایه را با بی انصافی فراموش کرد گفت: هرچند که فدراسیون بدهی دارد اما برنامه هایی با پول و حمایت های خود مهدوی جلو رفت ولی اکنون که وی رفته از هندبال چه مانده است؟

امینایی اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد باعث شکاف بین بازیکنان و فدراسیون شدند درحالیکه کسی نگفت که اینها سرمایه های کشور هستند و شکافی که قرار بود با آمدن مهدوی برطرف شود به خاطر عده ای بیشتر و اختلاف ها هم زیادتر شد.

وی با اشاره به انتخاب سرمربی ها گفت: این انتخابات براساس نظر کمیته فنی بود و کسی نمی تواند به آنها خرده بگیرد البته عملكرد عرفان اسماعيلاگيچ شايسته هندبال ايران نبود و ما بايد جهاني مي شديم.ضمن اینکه باید به مهدوی فرصت داده می شد هرچند که خودش استعفا کرد اما قرار نیست در مدت یک سال و نیم همه چیز کن فیکون شود.

مربی تیم ملی جوانان هندبال گفت: مهدوی اگر می خواست با ریاکاری فدراسیون را اداره کند قول می دهم که هیچ چیز سرجایش نمی ماند، درحالیکه یکی از کارهای ارزشمند وی تقسیم کشور به هشت منطقه بود و بعد از این تقسیم بندی همیشه بازی های نوجوانان، نونهالان و جوانان در حال برگزاری است و حتی به لیگ تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: نتیجه عملکرد سال های قبل این بود که حتی 10 بازیکن نمی توانستیم انتخاب کنیم و ایران در هندبال بضاعتی نداشت اما مطمئنا کسانی که اکنون در رده نونهالان هستند شش سال دیگر قهرمان آسیا خواهند شد چراکه پتانسیل زیاد و دست مربیان باز است.

امینایی اظهار کرد: به جرات می گویم در حال حاضر آنقدر بازیکن در رده نونهالان داریم که می توانیم شش تیم در این زمینه داشته باشیم، ما در رده های پایین فوق العاده هستیم، اینها کارهای کمی نیست و انرژی و انگیزه ای که مهدوی وارد هندبال کرد قابل توجه و ارزشمند است.

وی یادآور شد: خیلی دوست دارم از آقایان معترض بپرسم خاطرتان هست در گذشته از قبل مشخص بود که تیم فلان در سال فلان برنده است؟ اما وقتی فردی سالم وارد فدراسیون شد که برایش فرقی نمی کرد چه کسی قهرمان می شود مورد هجمه قرار گرفت، متاسفانه جامعه هندبال بزرگ ترین ضربه را خودش به خود زد ضمن اینکه در ایران حتی نمی توان دو مربی پیدا کرد که کار یکدیگر را قبول داشته باشند!

مربی تیم ملی جوانان گفت: مهدوی با شعار امید و همدلی در دولت تدبیر و امید وارد شد، تبعیض قائل نشد و با تمام فسادها مقابله کرد اما این مسائل به چشم آقایان نمی آمد، اگر پول بازیکنان کم شود بد و اگر زیاد شود خوب است اما من توقع داشتم بسیاری از بازیکنان ملی خیلی چیزها را زیرپا نگذارند.

وی گفت: من دلم برای برخی بازیکنان می سوزد مثلا بازیکن تاپ تیم ملی پول رهن منزلش را درنمی آورد درحالیکه تنها حرفه و علاقه اش همین است و او این مساله را از چشم مسوولین می بینند منتهی باید پشت پرده قضایا را هم ببینند و یکطرفه به قاضی نروند.

امینایی در پایان دلیل اصلی استعفای مهدوی را بیماری وی عنوان و خاطرنشان کرد: البته دلخوری ها هم در این رابطه بی تاثیر نبود، به هر حال وقتی فردی از صبح تا 12 شب در فدراسیون باشد درحالیکه نیاز مالی هم ندارد و به خاطر هندبال کار می کند تا نصف هزینه یک خودرو را برای بازیکنان تیم ملی فراهم و آنها را دلگرم کند، اما این کارها وی را با هزار حرف و حدیث مواجه می کند، آزار دهنده است علاوه بر این من دلخوری های وی را از کادر هم می دانم، انتقادات منفعت طلبانه و غرایض شخصی هم وی را اذیت کرد ولی به هر حال امیداوارم کاری که با مهدوی کردند با نفر بعدی نشود و به وی مهلت و اجازه دهند کار کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: