• یکشنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-3984-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمان خبر داد:

افزایش 4 درصدی نرخ مشارکت در استان کرمان/راه اندازی فرودگاه خاکی شهداد در آینده نزدیک

استاندار کرمان از مردم کرمان به دلیل صبر و شکیبایی در برابر اجرای پروژه های عمرانی قدردانی کرد و تصریح کرد: امید است با مطالبه گری مردم پروژه های بیشتری در سطح استان اجرا نماییم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز یکشنبه در ابتدای بازدید از صدا و سیمای مرکز کرمان در برنامه صبح بخیر کرمان گفت: استان کرمان برای آغاز فعالیت خود نیازمند وحدت سیاسی بود و خوشبختانه طی سه سال گذشته یک عقلانیت و وحدانیت سیاسی خوبی در استان حکم فرما شده و همین همگرایی موجب شد تا دولت زمینه های فعالیت و نشاط اجتماعی را فراهم کند.

وی با تاکید بر اینکه در فضای جنجال و سیاسی کاری نمیتوان زمینه شادابی برای مردم فراهم کرد، گفت: در استان کرمان در این مدت توفیقات خوبی با محوریت آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان حاصل شد.

رزم حسینی به فعالیت های دولت در حوزه فرهنگی در سراسر استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون نمایشگاه کتاب در جنوب استان در حال برگزاری می باشد.

وی گفت: از آنجایی که استان چند بعدی است و باید نیازهای استان و بستر های توسعه  تامین شود لذا پروژه های عمرانی درکرمان تعریف شد، چراکه بحث ترافیک یکی از مشکلات کرمان است و عدم چاره اندیشی آن را به یک معضل تبدیل می نمود.

استاندار کرمان با اشاره به جدیت شهرداری در اجرای پروژه های شهری، خاطر نشان کرد: امید است  با بهره برداری از این پروژه ها شاهد ترافیک روان و شهری زیبا باشیم.

استاندار کرمان به تمدن و ظرفیت گردشگری استان کرمان اشاره کرد و افزود: در این مدت در جهت احیای میراث فرهنگی و تعریف شهر گردشگری کارهایی انجام شده و در حال حاضر 15 اثر میراث فرهنگی به طور همزمان در حال مرمت و بازسازی است.

وی گفت: مجموعه گردشگری قائم یکی از محجموعه های بی نظری است که می تواند به ظرفیت گردشگری تبدیل شود و آینده کرمان را در جهت نشاط وشادابی تغییر بدهد.

رزم حسینی تصریح کرد: پایه های نخستین تله کابین جنوب شرق کشور در کرمان و در مجموعه گردشگری قائم در حال اجرا بوده و هم اکنون منتظر جاده دسترسی آن هستیم که تاکنون این جاده هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید می رود طی چهار ماه آینده این جاده به بهره برداری برسد.

وی گفت: این تله کابین به طول 1600 متر و در موقعیت زیبا قرار گرفته که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار کرمان بیان کرد: در بحث ورزش نیز سیاست استان بر این بود که هزینه ها در جهت قهرمان پروری بومی هزینه شود و در این راستا سند ورزش در استان تدوین و در سراسر استان اجرایی شده است.

وی با تاکید اینکه زندگی همراه با نشاط بدون تقویت اقتصاد خانوار امکان پذیر نیست، گفت: دراستان کرمان کارهای اقتصادی همزمان با ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و مبتنی بر درون زایی آغاز شد و همین امر باعث شد شهرستان قلعه گنج به یک مدل اقتصادی در کشور تبدیل شود و این ایده در استان کرمان با تقسیم استان به هشت منطقه اقتصادی تکثیر یابد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه در شهرستان کرمان دو موسسه بزرگ اقتصادی مسئولیت توسعه را به عهده گرفته اند، گفت: کویر بی نظیر شهداد به تازگی ثبت جهانی شده و ظرفیت گردشگری خوبی در منطقه وجود دارد و با فعالیت های موسسه اقتصادی در این بخش در آینده نزدیک فرودگاه خاکی شهداد به بهره برداری می رسد.

استاندار کرمان با اشاره به لزوم مشارکت مردم در ساختن شهری توسعه یافته، گفت:مردم باید در حوزه اقتصادی با تغییر نگرش ها مشارکت نمایند و عزتمندانه خود را اداره نماید.

وی به شرایطی که در کرمان به وجود آمده اشاره کرد و افزود: زمینه حضور سرمایه گذاران در سراسر استان فراهم آمده و با توجه به اینکه نرخ مشارکت در استان کرمان 4 درصد افزایش یافته، این کار باید استمرار یابد.

رزم حسینی در ادامه از مردم کرمان به دلیل صبر و شکیبایی در برابر اجرای پروژه های عمرانی قدردانی کرد و تصریح کرد: امید است با مطالبه گری مردم پروژه های بیشتری در سطح استان اجرا نماییم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: