• جمعه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-3384-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

به منظور پاسخگویی به التهابات بازار ارز و کاهش ارزش پول ملی در کشور؛

جلسه فوق العاده کمیسون اقتصادی با حضور وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و نائب رئیس اول مجلس

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به التهابات شدید بازار ارز واکنش نشان داد و خبر داد: فردا 11 دی ماه در جلسه فوق العاده در کمیسیون اقتصادی مجلس به این موضوع رسیدگی می شود.
 
به گزارش ایسنا منطقه کویر،" محمدرضا پورابراهیمی" در تشریح جلسه فردای کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز کرد: فردا 11 دی ماه جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی برای بررسی التهابات اخیر بازار ارز و کاهش ارزش پول ملی با حضور دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد، دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار می شود.

وی با اشاره به موضوعات و موارد مختلف مورد بحث در این جلسه افزود: با توجه به افزایش میزان منابع وصولی از محل افزایش قیمت نفت و همچنین میزان فروش که طبق آخرین آمار، روزانه به دو میلیون چهارصد هزار بشکه در روز می رسد و همچنین موضوع وضعیت وصولی های ارزی کشور بعد از قضیه برجام در جلسه فردا در کمیسیون اقتصای مجلس بررسی خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بحث تک نرخی شدن ارز بیان کرد: علی الرغم وعده دولت مبنی بر تک نرخی شدن ارز در اقتصاد کشور با گذشت نزدیک به چهار سال از عمر دولت هنوز این اتفاق رخ نداده است که این موضوع نیز در جلسه فردا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پورابراهمی با اشاره به شکاف بین نرخ ارز مبادله ای و ارز آزاد، عنوان کرد: در اقتصاد کشور میلیاردها تومان رانت به واسطه شکاف بین نرخ ارز مبادله ای و ارز آزاد توزیع می شود که هیچ انتفایی برای آحاد مردم به جز دلالان و سودا گران  تا کنون نداشته است که عدم مداخله بانک مرکزی برای جلوگیری از دلالی و سودا گری در بازار پر التهاب  ارز یکی از موضوعات مهمی است که در این جلسه مورد بحث  و بررسی قرار می گیرد.

 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به موضوع نرخ ارز در لایحه بودجه 96 اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که درجلسه فردا در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد برسی قرارا خواهد گرفت، موضوع بحث عدد و رقم نرخ ارز در لایحه بودجه 96 خواهد بود که امیدواریم  با توافق بین دولت و مجلس در حوزه سیاست های ارزی با یک جمع بندی مناسب بتوانیم وضعیت بهتری از شرایط موجود در خصوص سیاست های فعلی ارز در کشور ایجاد کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: