• پنجشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-3084-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی کرمان خواستار شد:

ایجاد خط اعتباری ویژه برای کمک به صادرکنندگان استان کرمان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: برای کرمان به عنوان یک استان صادراتی، خواستار یک خط اعتباری ویژه برای کمک به صادرکنندگان توسط بانک ملی هستیم که با محقق شدن این مهم مشتریان اصلی ارزی به بانک ملی باز می گردند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "سید مهدی طبیب زاده" در نشست با سرپرست اداره امور شعب بانک ملی استان کرمان با بیان اینکه فعالان اقتصادی از مشتریان خوش حساب بانک ها و دارای کمترین معوقات بانکی هستند، گفت: استان کرمان برای توسعه نیازمند تامین منابع مالی بسیار است که اگر بانک ها فاینانس های خارجی را تضمین کنند بخش عمده‌ای از این منابع مالی تامین خواهد شد.

 طبیب زاده، از بانک ملی درخواست کرد در زمینه تضمین فاینانس‌های خارجی با تعیین کردن سقف برای آنها، ورود کند تا یک سرمایه قابل قبولی وارد کشور شود و بانک ها با استقبال مشتریانی با گردش مالی زیاد و تکنولوژی های جدید روبرو شوند.

وی ادامه داد: برای کرمان به عنوان یک استان صادراتی، خواستار یک خط اعتباری ویژه برای کمک به صادرکنندگان توسط بانک ملی هستیم که با محقق شدن این مهم مشتریان اصلی ارزی به بانک ملی باز می گردند.

جاوید قوامی سرپرست اداره امور شعب بانک ملی استان کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه نرخ بهره تسهیلات نیز افزایش نمی‌یابد، افزود: سیاست اصلی مدیران ارشد بانک ملی بعد از برجام، ارتباط دوباره با مشتریان ارزی است که با هدف خدمت بیشتر به فعالان این حوزه به ویژه صادرکنندگان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی بانک ها خوب نیست و بخش عمده‌ای از منابع قابل ارائه در زمینه تسهیلات، بلوکه شده است، اظهار کرد: تنها 55 درصد منابع برای ارائه تسهیلات باقی مانده و این منابع نیز باید در اختیار افرادی قرار گیرد که نسبت به بازگشت آن اطمینان وجود داشته باشد.

قوامی، تصریح کرد: بانک ملی حامی و پشتیبان فعالان اقتصادی به ویژه در زمینه تولید و ایجاد شغل است که در همین راستا و در کمیته رفع موانع تولید تاکنون به 26 پرونده رسیدگی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: