• چهارشنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-2784-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس هیئت مدیره موسسه اعتباری نور خبر داد:

پرداخت 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های کوچک و خرد در کرمان/یکی از دلایل عقب افتادگی استان، سپرده گذاری پول های کرمان در تهران

رییس هیئت مدیره موسسه اعتباری نور به اقدامات این موسسه در آینده نزدیک در استان کرمان اشاره و اعلام کرد: یک بیمارستان 200 تخت خوابه در شهر کرمان احداث خواهیم کرد که امیدورایم فاز اول آن ظرف یکسال آینده به بهره برداری برسد، ضمن آنکه راه اندازی اولین خانه سلامت کشور نیز ظرف 6 ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمدحسین اسکندری زاده" ظهر امروز 8 دی ماه در دیدار با امام جمعه کرمان با اشاره به قدمت آشنایی خود با امام جمعه و استفاده از رهنمودهای ایشان، گفت: محور فعالیت موسسه اعتباری نور در بعد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اهدافی را برای توسعه استان کرمان تعریف نموده است.

وی از توسعه همه جانبه سخن به میان آورد و اظهار کرد: در سال 1373 صندوق قرض الحسنه مشیز با هدف انجام اقدامات اجتماعی، آموزشی، ایجاد اشتغال و بانک داری اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد.

رییس هیئت مدیره موسسه اعتباری نور ابراز کرد: در همه دولت ها یکی از دلایل عقب افتادگی استان کرمان به این دلیل بوده که رشد اقتصادی درآمدهای استان  از استان ها خارج و در تهران سپرده گذاری می شده است.

وی ادامه داد: در اوایلی که موسسه مشیز راه اندازی شده بود، سهم استان کرمان از پول کشور 2 درصد بود و علی رغم اینکه تولید ناخالص استان کرمان چندین برابر نسبت به گذشته شده است متاسفانه سهم پول استان کرمان کمتر شده است.

اسکندری زاده از علت این پدیده سخن گفت و افزود: علت اصلی این امر این می باشد که افراد زیادی از کرمانی ها که مرفه نیز می باشند، سرمایه خود را در موسسات مالی استان سپرده گذاری نمی کنند، ضمن آنکه عدم زمینه سازی مناسب برای سرمایه گذاری از دیگر عوامل این اتفاق می باشد.

وی با اشاره به تنگناهای زیاد در دولت های مختلف و عدم حمایت جدی از سرمایه گذار در هیچ دولتی تصریح کرد: بطور مثال به دلیل اینکه تولید سرانه استان کرمان در تولید مرغ نصف کشور بود، در زمانی که در استانداری کرمان مشغول بکار بودم تصمیم گرفتیم یک مرغداری 10 هزار تنی در ماهان راه اندازی نماییم، که برای راه اندازی این طرح حدود یکسال درگیر رفع مشکلات آن در تهران بودیم.

رییس هیئت مدیره موسسه اعتباری نور علت این موضوع را عدم اختیارات استانداران و مسئولین در استان ها دانست و عنوان کرد: امیدواریم تفویض اختیارات بیشتری به استانداران داده شود تا فضا برای سرمایه گذاری در استان ها مهیا گردد.

وی ساختار موسسه مشیز را بانکداری اسلامی دانست و اذعان کرد: این موسسه در کنار بانکداری، اقدامات اجتماعی و فرهنگی نیز انجام داده است، بطوریکه مرکز سیدالشهدا، مرکز درمانی حضرت ابوالفضل، مرکز معلولین ابوالفضل و مرکز فیاض بخش که در سال گذشته مدیریت آن را برعهده گرفته و حدود 1 میلیارد و 200 میلیون تومان صرف آن نموده ایم، از جمله اقدامات اجتماعی این موسسه بوده است.

اسکندری زاده به اقدامات دیگر این موسسه اشاره و اضافه کرد: 14 مرکز شبانه روزی که بیش از یک هزار و 500 کودک بدسرپرست و بی سرپرست را نگهداری و تا مرحله دانشگاه و اشتغال از آنها حمایت می کنند از دیگر مجموعه های این موسسه می باشد.

وی از ادغام موسسه ریحانه گستر مشیز، کارسازان آینده و پیشگامان یزد سخن به میان آورد و اعلام کرد: این سه موسسه با یکدیگر تجمیع شده و در قالب یک سیستم مجوزدار به فعالیت خود با نام موسسه اعتباری «نور» ادامه می دهند، که قابل ذکر است که در کشور فقط 4 موسسه مجوز دار از سوی بانک مرکزی وجود دارد.

رییس هیئت مدیره موسسه اعتباری نور با بیان این مطلب که در استان کرمان موسسه اعتباری نور 72 شعبه دارد، اظهار کرد: 337 شعبه در کل کشور این موسسه دارد که با 1.5 میلیون سپرده گذار جزو موسسات بزرگ مالی و اعتباری کشور می باشد و شایان ذکر است که دو برابر سرمایه خود، برای رفع مشکلات و ایجاد و یا حفظ اشتغال، وام در اختیار مردم قرار داده است.

وی به اسلامی بودن بانکداری موسسه اعتباری نور اشاره و ابراز کرد: هیچ سیستم بانکی در استان کرمان که مانند موسسه اعتباری نور بتواند مستمر فعالیت کند وجود ندارد، ضمن آنکه این موسسه با پرداخت بیش از 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های کوچک و خرد به عنوان یک بنگاه اقتصادی کار آفرین، موجب اشتغال بیش از 20 هزار شغل در استان شده است .

اسکندری زاده از رتبه یازدهم موسسه اعتباری نور در بین سی و پنج بانک و موسسه کشور سخن به میان آورد و تصریح کرد: بیش از 800 هزار سپرده گذار در استان کرمان داریم.

وی با اشاره به جلسه سال قبل با خود با استاندار  کرمان و اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری در پروژه هایی با صرفه اقتصادی در استان کرمان، ابراز کرد: در زمانی که قائم مقام استاندار وقت کرمان بودم، 800 واحد صنعتی در این استان راه اندازی شد که این امر نشاندهنده علاقه بنده در توسعه و رونق اقتصادی استان می باشد.

رییس هیئت مدیره موسسه اعتباری نور از به کارگیری قوی ترین گروه مشاورین برای انجام اقدامات اقتصادی سخن به میان آورد و اعلام کرد: دکتر «رضا کامیاب مقدس» رییس جهاددانشگاهی استان کرمان به عنوان رییس گروه مشاوران این موسسه انتخاب شده اند

اسکندری زاده  به اقدامات این موسسه در آینده نزدیک در استان کرمان اشاره و اعلام کرد: یک بیمارستان 200 تخت خوابه در شهر کرمان احداث خواهیم کرد که امیدورایم فاز اول آن ظرف یکسال آینده به بهره برداری برسد، ضمن آنکه راه اندازی اولین خانه سلامت کشور نیز ظرف 6 ماه آینده به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: