• شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 959-5214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : تولیدی

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان در گفت‌وگو با ایسنا هشدار داد:

ترغیب زنان به مصرف شیشه در آرایشگاه‌های غیر مجاز/تبدیل آرایشگاه‌های زنانه غیر مجاز به پایگاه‌های ضد امنیت اخلاقی زنان

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان از وجود بیش از300 آرایشگاه غیر مجاز زنانه در شهر کرمان خبر ونسبت به آسیبها وسوء استفاده هایی که در این اماکن، متوجه خانمهای مراجعه کننده به این آرایشگاه هاست، هشدارداد.

"مینا مرآتی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، با ابراز نگرانی ازناامنی های مختلفی که در آرایشگاههای زنانه غیر مجاز متوجه خانمهای مراجعه کننده به این اماکن است، خواستار برخورد شدید قضایی با این اماکن غیر مجاز شد و گفت: متاسفانه در اکثر آرایشگاههای غیر مجاز شهر کرمان، امنیت فردی، اخلاقی، اجتماعی و بهداشتی خانمهای مراجعه کننده به این اماکن در خطر است.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان افزود: خطراتی که در این اماکن در کمین خانمهای مراجعه کننده هست، شاید هرگز قابل جبران نباشد و این رو توصیه ما به بانوان کرمانی و دختر خانم‌های متقاضی دریافت خدمات زیبایی و آرایشگری این است که هرگز به آرایشگاههای بدون مجوز، مراجعه نکنند.

وی با بیان اینکه «در حال حاضر بیش از 300 واحد صنفی آرایشگاه زنانه غیر مجاز در شهر کرمان وجود دارد»،تصریح کرد:  متاسفانه اکثرآنها  به پایگاههای ضد امنیت اخلاقی برای بانوان تبدیل شده اند.

مرآتی تاکید کرد:  امنیت فردی، اجتماعی، اخلاقی و عقیدتی بانوان ودختر خانمهایی که برای دریافت خدمات زیبایی و آرایشگری به این اماکن مراجعه می کنند، در خطر جدی است.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان اذعان کرد: در برخی از این اماکن حتی مراجعه کنندگان را به مصرف ماده مخدر شیشه  ترغیب و دلیل آنرا زیبایی و تناسب اندام ذکر می کنند.

وی افزود: امنیت بهداشتی خانمهایی که به این آرایشگاههای غیر مجاز مراجعه می کنند نیز در خطر است واستفاده از برخی وسایل غیر استاندارد آرایش دائمی، به راحتی برخی بیماریها از جمله هپاتیت و ایدز را منتقل می کند.
 
مرآتی خاطرنشان کرد: هنگامی که یک خانم وارد این اماکن می شود، ممکن است مسائلی برایش اتفاق بیفتد که حتی تصورش را هم نمی کرده است.

 عضو اتاق اصناف کرمان در پاسخ به این سؤال که تا کنون چه اقداماتی برای برخورد با این اماکن غیر مجاز صورت گرفته است؟، گفت: از طرف بازرسی این اتحادیه تاکنون نسبت به شناسایی و برخورد با واحد های متخلف عملکرد مناسبی به ثبت رسیده ولی  متاسفانه به دلیل اینکه این اماکن، بیشتر در منازل مسکونی افراد هستند و  اداره نظارت براماکن عمومی، حق ورود به منازل مسکونی را ندارد و نمی تواند به صورت مستقیم با آنها برخورد کند.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان افزود: در این زمینه نیاز به حکم دادستانی است ودرخواست ما از دادستان محترم شهر کرمان این است که یک شعبه ویژه ای برای مقابله و برخورد قانونی با این مراکز آسیب رسان به جامعه زنان، ایجاد کند.

وی گفت: اطلاعات ما در خصوص وضعیت حاکم در آرایشگاههای غیر مجاز زنانه در شهر کرمان، مبتنی بر گزارشهای واصله ی مردمی و بازرسی نامحسوس بازرسان اتحادیه آرایشگاههای زنانه از این اماکن است.

مرآتی با بیان اینکه «در برخی از این آرایشگاه‌های غیر مجاز نیز اتفاقات بدی رخ داده است که ترجیح می دهیم آنها را خبری نکنیم»، تاکید کرد: درخواست ما ورود دادستانی به عنوان مدعی العموم به این موضوع و پلمب تمامی این اماکن تهدید کننده امنیت اخلاقی زنان است.

رییس اتحادیه آراشگران زنانه کرمان بااشاره به وقوع این ناهنجاری در آرایشگاه‌های غیر مجاز، بهترین روش و راه برخورد با این پدیده را همکاری از طرف بانوان عزیز در عدم مراجعه و تحریم این گونه اماکن و ارسال گزارشات مردمی اعلام کرد.

وی افزود: در این راستا به صورت مستمر، بازرسی های محسوس و غیر محسوس از آرایشگاههای زنانه دارای مجوز و رسیدگی به گزارش های مردمی در دستور کار این اتحادیه قرار گرفته است.

مرآتی با اشاره بر لزوم آموزش متصدیان این آرایشگاهها در زمینه آشنایی با انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، خاطر نشان کرد: در این زمینه با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان دوره های توجیهی در محل اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان برگزار می شود.

وی از بانوان متقاضی دریافت خدمات آرایشگری وزیبایی در شهر کرمان خواست تا برای دریافت این خدمات حتمآ به آرایشگاههای دارای جواز کسب مراجعه کنند.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه کرمان، همچنین از خانمهای مراجعه کننده به آرایشگاههای دارای مجوز، خواست تاهرگونه مورد تخلف در این اماکن را از طریق تماس با شماره تلفن 6 - 03432225424  اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: