• شنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 986-987-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

سرپرست میراث کرمان:

کرمان، جایگاه زیبنده‌ای در گردشگری کشور ندارد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به تجربه فعالیت‌های خود در چند استان گردشگری کشور، گفت: کرمان نقطه عطف گردشگری ایران محسوب و تمامی ظرفیت ها از جمله جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی، اکوتوریسم، و گردشگری سلامت در این استان مشاهده می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "فریدون فعالی" در حاشیه بازدید 40 فعال دفاتر خدمات مسافرتی کشور به منظور معرفی کرمان و گنجاندن این استان در تورهای گردشگری، افزود: کرمان از ظرفیت های ناشناخته گردشگری بسیاری برخوردار است اما با وجود همه ظرفیت ها و قابلیت ها جایگاه زیبنده‌ای در گردشگری کشور ندارد.

وی ادامه داد: تهیه طرح جامع گردشگری، پروژه های هدف و بسته تبلیغاتی برای معرفی ظرفیت های گردشگری استان در حال اجراست که امیدواریم به رونق بیشتر در این حوزه منجر شود.

فعالی تصریح کرد: همت بخش خصوصی و مسئولان دستگاه های متولی برای رونق بخشیدن به گردشگری استان کرمان در هیچ جای کشور مشاهده نمی شود و اتاق کرمان، کمیسیون گردشگری و بخش خصوصی بیش از مدیران دولتی برای این بخش تلاش می کنند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت نیز در ادامه این نشست گفت: فعالیت ایران در معرفی جاذبه های گردشگری در خارج از کشور ضعیف بوده و در داخل کشور نیز کرمان به خوبی شناخته و معرفی نشده است.

محمدمهدی زاهدی با تاکید بر اینکه نقش فعالان و مدیران آژانس ها و تورهای گردشگری برای توسعه و ارتقای حوزه گردشگری استان کرمان بی بدیل است، افزود: از این افراد درخواست می کنیم برای شناسایی و معرفی افتخارات و جاذبه های کرمان به ما کمک کنند.انتهای پیام