• پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-3890-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

احداث 1200 کلاس درس توسط خیّران در استان کرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: آموزش و پرورش استان کرمان بر خود می بالد که از ابتدای دولت تدبیر تا کنون یک هزار و 200 کلاس درس توسط خیرین و با همکاری نوسازی مدارس ساخته شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "احمد اسکندری‌نسب" امروز 26 اردیبهشت ماه در آیین کلنگ‌زنی هنرستان امام رضا(ع) اظهار کرد: هر هفته در استان کرمان به همت خیران شاهد افتتاح یا کلنگ‌زنی یک مدرسه هستیم و آموزش و پرورش استان به خود می‌بالد که از ابتدای دولت تا کنون قریب به یک هزار و ۲۰۰ کلاس درس توسط خیرین و با همکاری نوسازی مدارس در استان ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: رفسنجان بنیان‌گذار کار خیر در استان کرمان بوده و در همه محافل مردم نیک‌اندیش این شهرستان سر زبان‌ها هستند و در استان خیران این شهرستان سرآمد هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: خانواده امین سال‌ها پیش بنای بسیار خوبی گذاشتند و امروز با این قدم خیر کار بسیار ارزشمندی در تاریخ آموزش و پرورش استان از خود بر جای گذاشتند.

اسکندری‌نسب عنوان کرد: خیّری کار هر کسی نیست و کار خدایی است، عشق و علاقه می‌خواهد خیر از دنیا بریده و برای آخرت برنامه‌ریزی کرده و برای جامعه دلسوزی می‌کند.

وی بیان کرد: در آموزش و پرورش استان نگاه‌مان این است که مدرسه و کلاس درس واقعی داشته باشیم معتقدیم هر چه بخواهد اتفاق بیفتد از مسیر کلاس و مدرسه می‌گذرد.

وی  عنوان کرد: همه باید تلاش کنیم کارهای خوبی که خیران انجام دادند ادامه پیدا کند چون دولت به تنهایی قادر نیست مشکلات آموزش و پرورش به ویژه در حوزه فضای آموزشی را برطرف کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: با عزم و اراده‌ای که در رفسنجان وجود دارد ۱۵ ماه آینده این مدرسه به بهره‌برداری خواهد رسید.

اسکندری‌نسب اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم به درآمد پایداری در مجموعه‌های آموزشی برسیم بحث کاربری تجاری فضاهای آموزشی در دستور کار آموزش و پرورش است، امروز بیشترین مشکل درحوزه فضای آموزشی نگهداری آن است.


انتهای پیام