• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1084-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

در ستاد تنظیم بازار استان کرمان عنوان شد:

کمبود روزانه 170حلقه لاستیک در استان/ مشکل لاستیک جدی است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: 400 حلقه لاستیک روزانه در استان کرمان نیاز است که هم اکنون 230 حلقه تامین می شود و 170 حلقه لاستیک کمبود در ناوگان سنگین حمل و نقل داریم که این مسئله نیاز به مدیریت دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مهدی حسینی نژاد" امروز 11 آذرماه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان اظهار کرد: موضوعی که برای استان چالش ایجاد کرده و هنوز درگیر آن هستیم، بحث لاستیک است در حالی که در جلسات قبل نیز در این زمینه بحث و تصمیم گیری شد.

وی افزود: 16 هزار و 758 لاستیک سواری و سنگین در ماه های مهر و آبان به استان رسیده که جزء 5 استان اول کشور در توزیع لاستیک و ششمین استان در جذب لاستیک سنگین هستیم.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه سهمیه استان کرمان به لحاظ سهمیه ناوگان دوبرابر استان های دیگر جذب شده، تصریح کرد: ناوگانی که کارت هوشمند از حمل و نقل دارند، 12 هزار و 456 مورد است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: 400 حلقه لاستیک روزانه در استان کرمان نیاز است که هم اکنون 230 حلقه تامین می شود و 170 حلقه لاستیک کمبود در ناوگان سنگین حمل و نقل داریم که این مسئله نیاز به مدیریت دارد.

وی با بیان اینکه 71 درصد از لاستیک ها به ناوگان برون شهری تخصیص داده شده، افزود: پیشنهاد ما این است مکاتبه ای از سوی استانداری با وزارتخانه صورت بگیرد تا بتوانیم لاستیک بیشتری را جذب کنیم و زیرا در این زمینه مشکل داریم.

حسینی نژاد تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت ارز دولتی برای واردات لاستیک در اختیار و تعرفه را از 26 درصد به 6 درصد کاهش داد که ما در استان کرمان با برخی از بازرگانان رایزنی کردیم تا واردات لاستیک را انجام بدهند و درخواست داریم شورای تامین مصوبه ای در این زمینه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، "سیدعلی سیدعلیخانی" مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در این جلسه اظهار کرد: نیاز لاستیک حمل و نقل تامین نشده و نگران رکود و خوابیدن خودروها هستیم نه اعتصاب آنها.

وی افزود: به نظر می آید تعدادی از لاستیک ها خارج از سامانه توزیع شده باشد و تقریبا روزانه 100 حلقه لاستیک توزیع شده که این تعداد کم است و مشکل لاستکی خیلی جدی است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه درباره تعیین نرخ شن و ماسه، شیشه، آرایشگاه های مردانه، خشکشویی و ... بحث و بعضی موارد مصوب و بعضی به جلسات آینده موککول شد.


انتهای پیام