• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-1590-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

انتقاد امام جمعه رفسنجان نسبت به کمبود تبلیغات نماز در شهر رفسنجان

امام جمعه رفسنجان با ابراز گلایه نسبت به کمبود تبلیغات نماز در سطح شهر رفسنجان، گفت: در سطح شهر رفسنجان همه نوع تبلیغی داریم اما در مورد نماز تبلیغات اندکی وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور بعدازظهر امروز 15 آبان ماه در جلسه شورای اقامه نماز شهرستان رفسنجان با تسلیت ایام پایانی ماه صفر، اظهار کرد: در خصوص اهمیت فریضه نماز روایات زیادی وجود دارد و  پیامبر اکرم(ص) فرمودند نماز نور چشم من است لذا برای نماز باید سرمایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه در ادارات نماز جماعت برگزار می‌شود که این درس عملی به ارباب رجوع و تکریم آنها است، یادآور شد: رؤسای ادارات نسبت به ایجاد نمازخانه اهتمام بورزند.

رمضانی پور بر لزوم نهادینه‌کردن فرهنگ نماز جماعت تأکید کرد و افزود: این موضوع در آیات قرآن هم مورد تأکید قرار گرفته است. نماز جماعت فضایل و ثواب‌های عظیمی دارد که همه جن و انس و ملائک هم نمی‌توانند ثواب آن را بنویسند.

وی خاطرنشان کرد: ما مسئولان باید کارها را به خوبی انجام دهیم و رضایت‌مندی در مردم ایجاد کنیم تا گرایش مردم به دینداری بیشتر شود.

امام جمعه رفسنجان در ادامه عنوان کرد: چرا باید بر مدیریت کشور ضعف باشد که پس از گذشت چند ماه مشکل امهال وام‌ها برطرف نمی‌شود، اینقدر سوءمدیریت در کشور حاکم است هر کس هر کاری می‌خواهد انجام می‌دهد. این سوءمدیریت موجب بدبینی می‌شود، و این بدبینی به دین مردم سرایت می‌کند.

رمضانی پور با ابراز گلایه نسبت به کمبود تبلیغات نماز در سطح شهر رفسنجان، گفت: در سطح شهر رفسنجان همه نوع تبلیغی داریم اما در مورد نماز تبلیغات اندکی وجود دارد.

امام جمعه رفسنجان تأکید کرد: در بحث فرهنگ‌سازی نسبت به نماز جماعت کم‌کاری کردیم، در مورد نماز تبلیغات سطح شهر خیلی کم است در مورد همه موضوعات تبلیغات می‌شود اما برای نماز جماعت کم‌کار شده است در حالی که می توان تابلوهایی مخصوص این کار اختصاص داد.

رمضانی پور اضافه کرد: نماز اولین سوال در روز قیامت است که اگر قبول شود دیگر کارهای ما نیز قبول می شود بنابراین نماز سرلوحه کارها است، اگر برنامه نماز را به طور جدی دنبال نکنیم روح بی نمازی در کشور حاکم می‌شود.

لزوم اهتمام ادارات برای برگزاری نماز جماعت

به گزارش ایسنا، فرماندار رفسنجان نیز در این جلسه گفت: برای نسل جوان در جامعه نسبت به نماز کاری انجام نشده اما پدران و مادران دیروز اهمیت زیادی به نمازخوان‌بودن فرزندانشان می‌دادند.

علیار اسکندری‌نسب خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد نماز را از بچه‌ها و خانواده‌های ما بگیرد باید در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم تا ظن آسیب‌ها مطرح شود و جوانان و نوجوانان به سمت آنها نروند که از نماز باز داشته شوند.

وی بر لزوم اهتمام ادارات برای برگزاری نماز جماعت تأکید کرد و افزود: یکی از محورهای ارزش‌یابی مدیران در سال جاری اقامه نماز جماعت در ادارات است.


انتهای پیام