• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5384-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

واکنش مدیرکل مالیاتی استان به خبر «استان کرمان رتبه برتر در رشد درآمدهای مالیاتی نسبت به کل کشور»

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با تکذیب این مطلب که استان کرمان رتبه برتر در رشد درآمدهای مالیاتی نسبت به کل کشور را دارد، اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال عوارض پرداختی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های شهرستان کرمان ۲۳ میلیارد تومان بوده که ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان آن به شهرداری مرکزی کرمان پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد سلمانی" امروز ۲۰ تیرماه در نشست خبری به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی (۱۶ تا ۲۳ تیرماه) اظهار کرد: اشخاص حقوقی مکلف هستند تا پایان تیرماه اظهارنامه مالیاتی خود را تا پایان تیرماه تسلیم کنند.

وی با بیان اینکه صاحبان مستغلات تجاری که املاک آنها اجاره ای می باشد نیز تا پایان تیرماه مهلت تسلیم اظهارنامه خود را دارند، افزود: املاک اجاری مسکونی تا ۲۰۰ متر از معافیت مالیاتی برخوردار هستند و باید اظهارنامه خود را تسلیم و تقاضای معافیت کنند.

سلمانی با اشاره به تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات تصریح کرد: مودیان حقیقی مشاغل گروه سوم تا پایان خردادماه باید اظهارنامه خود را تسلیم و ۵ درصد به مالیات سال قبل خود اضافه کنند که مالیات آنها قطعی می شد.

مالیات ۹۶ به میزان ۵ درصد بیش از ۹۵ دریافت می شود

وی ادامه داد: ما مالیات ۹۵ را بر مبنای ۹۴ انجام دادیم و در سال ۹۵ افزایش نداشتیم و در واقع مالیات ۹۶ به میزان ۵ درصد بیش از ۹۵ دریافت می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان با اشاره به اینکه با توجه به تبلیغات و فرهنگسازی صورت گرفته، در استان کرمان مودیان حقیقی استقبال خوبی از این موضوع کردند، گفت: ۶۲ درصد از مودیانی که اظهارنامه دادند، مالیاتشان قطعی می شود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود و در استان نسبت به متوسط کشور ۲۰ درصد اظهارنامه بیشتری گرفته ایم.

وی در ادامه افزود: در سه ماهه اول امسال هنوز سهمیه مالیات استان محقق نشده و ۲۰ درصد کاهش داریم و ۸۰ درصد محقق شده است.

سلمانی با تکذیب این مطلب که استان کرمان رتبه برتر در رشد درآمدهای مالیاتی نسبت به کل کشور را دارد، اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال عوارض پرداختی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های شهرستان کرمان ۲۳ میلیارد تومان بوده که ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان آن به شهرداری مرکزی کرمان پرداخت شده است.

تشکیل ۵۰۸ پرونده فرار مالیاتی در استان کرمان

وی افزود: سال گذشته ۱۳۴ میلیارد تومان از محل متلیات بر ارزش افزوده به شهرداری های شهرستان پرداخت شده که ۹۶ میلیارد تومان آن متعلق به شهرداری مرکز بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان درباره فرار مالیاتی گفت: در حال حاضر ۵۰۸ پرونده فرار مالیاتی داریم که در حال رسیدگی است و البته برخی مشمول مالیات هستند اما پرونده ندارند که بررسی می کنیم و تلاش داریم شناسایی و مالیات حقه را از آنها دریافت کنیم که امیدواریم طی ۶ ماه آینده به نتایجی برسیم

انتهای پیام