• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-8914-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

فرمانده انتظامی استان کرمان خبر داد:

اجرای طرح اجتماعی انتظامی «آرامش» در محلات حاشیه‌ای کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: با توجه به تجربیات خوبی که سال قبل از اجرای طرح در جنوب استان و حاشیه مرکز استان کسب شد، با شناسایی جامعه هدف در حاشیه کرمان اجرای طرح اجتماعی انتظامی «آرامش» در نقاط مورد هدفِ شناسایی شده در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار"رضا بنی سدی فر" صبح امروز ۱۹ تیرماه در مراسم آغاز رزمایش اجتماعی انتطامی پلیس در کرمان اظهار کرد: براساس ارزیابی انجام شده مشخص شد رویکرد جرایم از سخت افزاری به نرم افزاری تغییر یافته است.

وی افزود: پلیس متناسب با تهدیدات جامعه و با توجه به اینکه دشمن هدفگذاری خود را بر روی خانواده ها، هنجارشکنی اجتماعی و قانون شکنی انجام داده، با استفاده از ظرفیت آموزشی و مرکز آموزش و مشاوره اجتماعی اقدامات مقابله ای مناسب را انجام می دهد.

بنی اسدی تصریح کرد: با توجه به تجربیات خوبی که سال قبل از اجرای طرح در جنوب استان و حاشیه مرکز استان کسب شد، با شناسایی جامعه هدف در حاشیه کرمان اجرای طرح اجتماعی انتظامی «آرامش» در نقاط مورد هدفِ شناسایی شده در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: در این طرح ۱۶ کارگاه آموزشی تدارک دیده شده و اقداماتی از جمله مسئله شناسی، آموزش های محیطی با هدف پیشگیری از منازعات خانوادگی، ارتقاء مهارت های فردی و اجتماعی و ... انجام خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: امیدواریم با همفکری و مساعدت خانواده ها و افراد مرجع در این مناطق بتوانیم اقدامات موثری در راستای پیشگیری از جرایم اجتماعی، پیشگیری و درمان اعتیاد، کنترل خشم و اقدامات متناسب در حوزه اجتماعی استان انجام بدهیم.

بنی اسدی فر با بیان اینکه رزمایش اجتماعی انتظامی پلیس سال قبل در کرمان اجرا که نتایج خوبی به همراه داشته که در سال جاری نیز کار را ادامه می دهیم تصریح کرد: هرچه در حوزه پیشگیری و آموزش کار کنیم، درگیری پلیس در اجرای عملیات سخت محدود خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: همکاران مشاور در این طرح خانم هستند تا به راحتی موضوعات خانوادگی را ارائه کنند و جامعه هدف ما در طرح، موضوعات اجتماعی و افراد زیر ۴۰ سال هستند‌.

به گزارش ایسنا، رزمایش اجتماعی انتظامی آرامش در خانواده با محوریت آموزش سلامت روان و مهارت های زندگی در شهرک قمر بنی هاشم شهر کرمان اجرا خواهد شد

انتهای پیام