• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4784-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

رییس اتاق اصناف کرمان:

۲۳۸۲ واحد صنفی از سال 95 تاکنون پروانه کسب خود را ابطال کرده‌اند

رییس اتاق اصناف استان کرمان گفت: از سال ۹۵ تا امروز، ۲۳۸۲ واحد صنفی پروانه کسب خود را ابطال کرده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یوسف جعفری" امروز ۱۷ تیرماه در جلسه گفت و گو و هم اندیشی درخصوص تحولات اقتصادی و وضعیت بازار در استانداری کرمان اظهار کرد: اصناف از قبل و بعد از انقلاب همواره پای انقلاب ایستاده بودند و هستند اما بعضا مورد بی مهری برخی مسوولان قرار گرفته و به بازار انگ زده می شود در حالی که اکنون در وضعیت رکود بیشترین ضربه را اصناف می خورند.

وی با اشاره به مشکلات خرید و فروش اجناس عنوان کرد: قوانین و بخشنانه ها از تهران به شهرستان ها می آید و در خود مرکز اجرا نمی شود.

جعفری تصریح کرد: نرخ نان در سه سال گذشته افزایش نیافته در حالی که قیمت انرژی و سایر موارد افزایش داشته است و درخواست داریم در این زمینه اقدام اساسی صورت بگیرد.

وی بیان کرد: در شرایط به وجود آمده در بازار سکه و ارز و وضعیت اقتصادی، در کل کشور تعطیلی واحدهای صنفی، اعتراض و تجمع بوده اما در کرمان هیچ مشکلی نداشته ایم.

رییس اتاق اصناف کرمان گفت: فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ برای واحدهای کوچک مشکل ایجاد کرده و آنها را به ورشکستگی کشانده است که باید در این راستا نیز برنامه جدی و کارشناسی شده را داشته باشیم.

وی افزود: در بحث مالیات باید مسئله یک سویه شود که مالیات برای واحدهای صنفی مشکل ایجاد کرده است.

جعفری با اشاره به اینکه از سال ۹۵ تا امروز، ۲۳۸۲ واحد صنفی پروانه کسب خود را ابطال کرده اند، عنوان کرد: ۱۱۴۶ مورد در سال ۹۵، ۱۲۳۶ مورد در سال گذشته و ۲۹۰ مورد در ماه های ابتدایی امسال پروانه کسب خود را ابطال کرده اند.

وی با اشاره به تورم واحدهای صنفی افزود: در کرمان به ازای هر ۲۰ تا ۲۵ نفر یک واحد کسب داریم و افراد مختلف جواز کسب می گیرند و ادارات فروشگاه دایر می کنند که این موارد آسیب برای بازار است

انتهای پیام