• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-7614-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

در جلسه بی نتیجه عمران شهری مطرح شد؛

بیان مشکلات مالی و دلیل تراشی برای عدم انجام تعهدات/پروژه‌های شهری کرمان در حالت کما!!!

در جلسه عمران شهری کرمان که برای حل مشکلات تقاطع های غیرهمسطح برگزار شد، به بیان مشکلات مالی که خود نتیجه عدم انجام تعهدات و مقصر جلوه دادن دیگران است، گذشت.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمصطفی آیت اللهی موسوی" معاون عمرانی استانداری کرمان صبح امروز ۱۶ تیرماه در جلسه عمران شهری کرمان اظهار کرد: جلسه امروز برای پیگیری تقاطع های غیرهمسطح کرمان است که عمده مشکلات و تاخیر در بهره برداری این پروژه ها به بحث مالی برمی گردد.

وی با بیان اینکه ۶ تقاطع غیرهمسطح تعهد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در شهر کرمان است که تقاطع ولیعصر(باغملی) با ۳۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه به اتمام رسیده است تصریح کرد:  از ۵ تقاطع باقیمانده، ۳ مورد بیش از ۶۰ درصد و دو مورد کمتر از ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که مبلغ این ۵ تقاطع باقی مانده ۳۸۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

"سیدمهران عالم زاده" شهردار کرمان نیز در این جلسه با اشاره مشکلات تقاطع های غیرهمسطح کرمان اظهار کرد: در سه ماهه اول امسال فقط توانستیم ۵ میلیارد تومان به قرارگاه پرداخت کنیم تا پروژه ها قدری جلو برود.

وی افزود: پروژه ها چالش شهر کرمان است و با توجه به وضعیت رکود در خوشبینانه ترین حالت این پروژه ها تا سه سال دیگر گریبانگیر کرمان هستند.

عالم زاده با بیان اینکه باید به فکر تامین منابع بود و این کار زمان بر است، تصریح کرد: ۴۲ میلیارد تومان در سه ماهه اول امسال شهرداری درآمد داشته در حالی که ۶۰ میلیارد تومان هزینه های جاری شهرداری بوده است.

"محمد فرشاد" رییس شورای شهر کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: در سال گذشته تنها ۵۰ درصد درآمدِ پیش بینی شده شهرداری کرمان محقق شده و این کسری بودجه منتقل شده و مشکلات پیش آمده در پروژه‌ها نیز به همین دلیل است.

وی افزود: شهرداری ماهانه بین ۲۷ تا ۲۸ میلیارد تومان تعهد دارد و از سوی دیگر در بهترین وضعیت ۱۸ میلیارد تومان درآمد دارد.

"علی بابایی" شهردار سابق کرمان نیز در این جلسه گفت: در سال ۹۳ شهردار و شورا به جمع بندی رسیدند که چند نقطه از پروژه های غیرهمسطح که در طرح جامع دیده شده، در شهر ایجاد شود.

وی افزود: در تفاهمنامه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای اجرای پروژه های شهری، مقرر شده بود که تامین مالی این اعتبارات از طریق ۵۰ درصد واگذاری زمین و ۵۰ درصد نقدینگی صورت گیرد که در آن زمان نیز فکر تامین منابع نقدی نیز شده بود و منابع زمین نیز برای پرداخت به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء وجود دارد.

نماینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز در این جلسه اظهار کرد: به دلیل داشتن تکنولوژی های نوین پل سازی در کشور کار اجرای این پروژه ها به قرارگاه سازندگی خاتم واگذار شده و اکنون همه کارگاه ها در حد توان در حال فعالیت است و با این اینکه برخی تعهدات از سوی شهرداری کرمان صورت نگرفت اما اجازه نداده ایم این پروژه ها تعطیل شوند.

وی افزود: قرارگاه دنبال انجام کار است و باید پول به ما داده شود تا بتوانیم مواد موردنیاز را خریداری کرده و حقوق کارگران را بپردازیم.

به گزارش ایسنا "محمد جواد فدائی"سرپرست استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: تامین منابع مالی تقاطع ها از ابتدا مشخص بوده و قرار بوده از سوی شهرداری از محل مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود.

وی با اشاره به عدم انجام کارها و پیگیری مصوبات و صورت جلسات افزود: مشکل این است که فردی تصمیم می گیریم و در سیستم اداری کار نمی کنیم و در کار جدی نیستیم و همین امر نیز باعث بروز چنین مشکلاتی می شود.انتهای پیام