• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2884-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خبر داد:

استان کرمان رتبه اول اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: براساس گزارش معاون رییس سازمان برنامه و بودجه در زمینه عملکرد استان ها در اقتصاد مقاومتی، استان کرمان با کسب ۹۹ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"جعفر رودری" امروز ۱۱ تیرماه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با حضور معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار کرد: براساس گزارش معاون رییس سازمان برنامه و بودجه در زمینه عملکرد استان ها در اقتصاد مقاومتی، استان کرمان با کسب ۹۹ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در زمینه واگذاری طرح های نیمه تمام، قانون رفع موانع تولید این اجازه را می دهد که مشارکت با بخش غیردولتی داشته باشیم و قانون تنطیم مقررات نیز این اجازه را داده و در استان کرمان و سایر استان ها بیشتر از این ظرفیت استفاده شده است.

رودری تصریح کرد: در قانون بودجه امسال دولت مکلف شده با رعایت قوانین و مقررات واگذاری طرح های منتخب نیمه تمام و دارای اولویت که می تواند در قالب مشارکتی با بخش غیردولتی اجرا و بهره برداری شود، واگذار گردد.

وی بیان کرد: سهمیه استان کرمان در برنامه ششم توسعه واگذاری ۵۴۳ پروژه نیمه تمام است که برای سال قبل ۱۰۹ مورد و امسال ۱۱۵ پروژه برنامه ریزی شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ۲۴۹ پروژه با اعتبار ۱۶۰۰ میلیارد تومان در استان در سال گذشته واگذار شد که سرمایه گذار پروژه فاضلاب شهر کرمان با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار ورود نکرد و در سال جاری پیگیری می شود‌.

وی افزود: در استان ۵۳۵ پروژه قابل واگذاری با ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در استان داریم که ۱۱۵ پروژه تکلیف شده برای امسال کاملا شناسایی و مشخص شده اند و کار دنبال می شود.

رودری در ادامه گفت: زیادی قوانین و مقررات مشکل ساز است و عدم هم راستایی با قوانین پایین دست با قوانین بالادست را داریم.

وی بیان کرد: مشوق ها ساز و کار شفاف و تبیین شده ای ندارند و پروژه ها خیلی مورد رغبت بخش غیردولتی نیستند و دولت باید تدبیری بیندیشد و پیشنهاد این است ردیف اعتباری ویژه با دستورالعمل های شفاف در این زمینه در قانون دیده شود.


انتهای پیام