• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-385-5
  • منبع خبر : تولیدی
  • چاپ

دورهمی سرپرستان در کرمان!!!

استانداران در قلمرو مأموریت خویش به عنوان نماینده عالی دولت، مسئولیت اجرای سیاست‌های عمومی کشور در ارتباط با وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای انتظامی، شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌ها و مؤسسات عمومی غیردولتی را عهده‌دار خواهند بود.

همچنین نیروهای نظامی در چارچوب وظایفی که در ارتباط با امنیت مناطق دارند، تحت نظارت استانداران عمل خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، حال استان کرمان، پهناورترین استان کشور، مدتی است که فاقد استاندار می‌باشد و با سرپرست اداره می‌شود که قطعا چنین شرایطی در حالت خیلی خوشبینانه حفظ شرایط موجود است.

آنچه قابل توجه است که سرپرست استانداری کرمان با حفظ سمت(معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری کرمان)، در حال خدمت رسانی است.

حال‌آنکه‌ داستان سرپرستی مدیریت‌های استان ادامه دارد و معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان نیز با سرپرست اداره می‌شود و سرپرست این معاونت با حفظ سمت (مدیر کل سیاسی استانداری کرمان) در حال انجام وظیفه است.

این طنز تلخ به اینجا به ختم نمی شود و اداره کل مدیریت بحران استان آن هم استانی که جزء بیشترین حوادث طبیعی و غیرمترقبه را در کشور دارد و هر چند وقت یک‌بار در آن زلزله به‌وقوع می‌پیوندد نیز با سرپرست اداره می‌شود.

اداره کل فنی استانداری کرمان، اداره کل امور شهری و شوراها، دفتر امور روستایی و شوراها، دفتر فناوری اطلاعات استانداری و حتی اداره کل روابط عمومی استانداری نیز با سرپرست اداره می‌شوند.

در ایران امام جمعه دائم هر شهر می‌تواند یک یا چند نفر را به عنوان امام جمعه موقت انتخاب کند، اما آنچه قابل تامل است اینکه کلانشهر کرمان هم امام جمعه موقت ندارد.

نقش موثر آموزش و پرورش در آینده یک کشور غیر قابل انکار است، اما مدت‌هاست که اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با سرپرست اداره می‌شود و همچنین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان نیز با سرپرست اداره می‌شود.

نمی‌دانم باید خندید یا گریست که سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز با سرپرست اداره می‌شود و حال همه باید منتظر تصمیم گیری وزیر کشور و رییس جمهور باشیم تا ببینیم کی تکلیف پهناورترین و استراتژی ترین استان کشور را مشخص خواهند کرد؟

گزارش از سارا سلطانی خبرنگار ایسنا منطقه کویر


انتهای پیام