• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2984-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان:

۱۸۱۱ پایگاه در استان زکات فطره جمع آوری خواهند کرد

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: تعداد پایگاه های جمع آوری زکات فطره در استان کرمان یک هزار و ۸۱۱ مورد است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یحیی صادقی" امروز ۲۲ خردادماه در نشست خبری با بیان اینکه دبیری شورای زکات استان به عهده کمیته امداد است، اظهار کرد: فضای زیبنده ای در بحث جمع آوری زکات در استان به ویژه شهر کرمان وجود نداشت و تصمیم گرفتیم شورای زکات جمع آوری زکات را انجام دهد و سهم هر دستگاه براساس عدد مشخص واریز شود.

وی با بیان اینکه اولویت زکات فطره به محرومان است، افزود: امسال نیز با رویکرد جدید نماینده ولی فقیه جمع آوری زکات فطره در سطح استان صورت می گیرد و در محل خودش هزینه می شود.

صادقی بیان کرد: امسال مبلغ زکات فطره ۸ هزار تومان برای هر نفر، کفاره غیرعمد برای هر روز ۲۵۰۰ تومان و کفاره عمد ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر روز مشخص شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: تعداد پایگاه های جمع آوری زکات فطره در استان کرمان یک هزار و ۸۱۱ مورد است.

وی افزود: سال قبل بیش از ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات فطره توسط کمیته امداد جمع آوری شده است که به ۹۲ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد هستند و اقشار آسیب پذیر به صورت کمک های موردی پرداخت شده است.

صادقی در ادامه تصریح کرد: درآمد صدقات کمیته امداد در سال قبل بیش از ۱۳۲ میلیارد و ۹۲ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۱۶۱  ریال بوده که تعداد زیادی خانم پشت نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند و بخشی از صدقات به این حوزه اختصاص پیدا می کند.

وی بیان کرد: مسکن، کمک هزینه تحصیلی دانشجو، دانش آموز، اردوهای تربیتی و ... از دیگر سرفصل هایی است که صدقات در آن هزینه می شود.

به گزارش ایسنا، حساب بانک تجارت به شماره ۲۲۰۳۱۳۶۱۰۵ و کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۶۴۸۷۹ و همچنین درگاه الکترونیکی#۵*۵*۰۳۴*۸۸۷۷* برای پرداخت زکات فطره مومنان استان کرمان در نظر گرفته شده است

انتهای پیام