• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-9814-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

دکتر پورابراهیمی طی نامه ای به وزیر کشور خواستار تشکیل ستاد بحران بخش کشاورزی استان کرمان شد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس اسلامی طی نامه ای به دکتر «رحمانی فضلی» وزیر کشور خواستار تشکیل ستاد بحران بخش کشاورزی استان کرمان با حضور وزرای جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، نیرو و صنعت، معدن و تجارت شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا پورابراهیمی" در تشریح این نامه و اهمیت تشکیل ستاد بحران بخش کشاورزی استان کرمان عنوان کرد: تشکیل این جلسه را با حضور وزرای کشور، جهاد کشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، نیرو و صنعت، معدن و تجارت، به منظور بررسی راهکارای جبران خسارت و حمایت از فعالان بخش کشاورزی استان کرمان و اقدام فوری در این زمینه ضروری می‌دانیم.

وی ادامه داد: حدود ۳۴ درصد از اقتصاد استان کرمان به صورت مستقیم و غیرمستقیم به بخش کشاورزی وابسته است، اما خشکسالی های چند ساله و روند تغییرات اقلیمی گسترده در شرایط آب و هوایی استان کرمان، خسارات هنگفتی را به تولیدات کشاورزی این خطه وارد کرده است.

پورابراهیمی با اشاره به تحت الشعاع قرار گرفتن درآمد اقتصادی استان کرمان به دلیل خشکسالی های پیاپی افزود: سال ۹۶ به دلیل سرمازدگی، دیررس و گرمازدگی، ۶۲ هزار تن محصولات کشاورزی شمال استان کرمان به ویژه پسته، به ارزش بیش از ۲ هزار میلیارد تومان خسارت دید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شدت گرمای فروردین ماه نیز پیش بینی می شود که ۹۰ درصد محصول پسته سال آینده تحت تاثیر این مسئله قرار بگیرد.
 
پورابراهیمی به وضعیت تولید محصولات زراعی در جنوب استان کر مان نیز اشاره و بیان کرد: عدم وجود صنایع تبدیلی و پایین دستی و نرخ فروش بسیار پایین محصولات، مشکلاتی را به وجود آورده و خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی را در سال گذشته به دلیل سیل، طوفان، سرمازدگی و آتش سوزی و ... شاهد بودیم.

وی تاکید کرد: با توجه به این شرایط و خسارت های وارده به بخش کشارزی استان کرمان، طی نامه ای از وزیر کشور درخواست تشکیل ستاد بحران بخش کشاورزی استان کرمان را دادیم تا پس از چاره اندیشی، مصوبات شورای بحران توسط هر یک از وزارتخانه های مربوطه در اسرع وقت اجرایی و عملیاتی شوند.


انتهای پیام