• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-2290-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

بخشدار مرکزی رفسنجان خبر داد:

برگزاری جشنواره «بستنی» در کبوترخان رفسنجان

بخشدار مرکزی رفسنجان از برگزاری جشنواره «بستنی» در روستای کبوترخان رفسنجان خبر داد و گفت: برگزاری جشنواره بستنی در کبوترخان بهانه‌ای برای معرفی منطقه به گردشگران و میهمانان این جشنواره خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، مصطفی بخشی صبح امروز 26 فروردین ماه در جلسه هماهنگی جشنواره بستنی و پسته کبوترخان اظهار کرد: روستای کبوترخان از گذشته تا به امروز در بخش‌های مهمی از جمله کشاورزی و کشت پسته زبان‌زد بوده است.

وی افزود: امروز بستنی این روستا معروفیت خاصی پیدا کرده به طوری که اکثر مسافران این مسیر حتما از بستنی این منطقه استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به قرار گرفتن روستای کبوترخان در مسیر جاده ترانزیتی کرمان به رفسنجان، خاطرنشان کرد: در رفسنجان هیچ روستایی نیست به این وسعت که در مسیر جاده ترانزیت قرار گرفته باشد و از این مزیت برای کبوترخان باید به خوبی استفاده شود.

بخشدار مرکزی رفسنجان ادامه داد: کاروانسرا، یخدان و عمارت کیاخسرو در کبوترخان بناهای تاریخی هستند که با توجه به اینکه صنعت گردشگری از صنایع درآمدزاست می توان این مناطق را احیا کرد و به عنوان یک مبنع درآمد برای روستا دانست.

بخشی تصریح کرد: احیای کاروانسرای این منطقه با کمترین هزینه بیشترین درآمد را می‌تواند برای روستا داشته باشد و با کمک سرمایه‌گذار می توان این امر را میسر کرد.

وی با اشاره به بازدید 37 هزار نفر از منطقه اودرج رفسنجان در تعطیلات نوروز امسال، عنوان کرد: این تعداد بازدید موجب شد درآمد زیادی برای روستا کسب شود همچنین خانه‌های بوم‌گردی درآمد زیادی برای صاحبان آن ایجاد کرد که در سال‌های آتی در منطقه کبوترخان هم می‌توانیم شاهد این کسب درآمدها باشیم.

بخشی بیان کرد: غذاهای محلی در خانه‌های بوگردی مورد استقبال زیاد مسافران و گردشگران قرار گرفت که در منطقه کبوترخان هم این ظرفیت وجود دارد و با فراهم کردن زمینه آن به این هدف دست خواهیم یافت.

بخشدار مرکزی رفسنجان از برگزاری جشنواره «بستنی» در روستای کبوترخان رفسنجان خبر داد و گفت: برگزاری جشنواره بستنی در کبوترخان بهانه‌ای برای معرفی منطقه به گردشگران و میهمانان این جشنواره خواهد بود.

بخشی بر لزوم همکاری شورای اسلامی و مردم این روستا در برگزاری این جشنواره تأکید کرد و افزود: ما هم با تمام توان پشتیبانی می‌کنیم تا بتوانیم ظرفیت‌های این روستا را مورد استفاده قرار دهیم.

وی تصریح کرد: برای جشنواره بستنی کبوترخان باید مجموعه‌های تاریخی آماده باشند و در حاشیه جشنواره نمایشگاه تولیدات روستایی و حتی تولیدات شهرستان برپا می‌شود همچنین بازی‌های بومی‌ محلی هم از دیگر برنامه‌های جشنواره بستنی خواهد بود.

بخشدار مرکزی رفسنجان با اشاره به اینکه در جشنواره بستنی همه برای معرفی روستای کبوترخان تلاش کنند، اظهار کرد: برای برگزاری این جشنواره نیاز به همکاری برخی مدیران شهرستان از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جهاد کشاورزی و... داریم.


انتهای پیام