• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7314-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

معاون دادگستری استان کرمان:

25 درصد پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره به سازش ختم شده است

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: 25 درصد پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره همکار دادگستری استان، به سازش ختم شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدباقر اسلامی" صبح امروز 26 فروردین ماه در جشنواره تجلیل از روانشناسان و مشاوران کرمان به مناسبت روز جهانی روان شناسان اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که به پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) ابلاغ شد، بحث مشاوره و مشورت با صاحب نظران بود.

وی با اشاره به اصول و فنون مشاوره افزود: یکی از اصولی که از سوی پیامبر صلوات اله علیه و آله رعایت می شد، تکریم مشاوره کننده بود که در این صورت فرد مقابل به مباحث توجه می کند.

اسلامی با اشاره به لزوم آموزش مهارت های زندگی به جوانان تصریح کرد: به نظر می آید در مشاوره ها کمتر به واقعیت های زندگی پرداخته می شود.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان بیان کرد: برگزاری کارگاه های مشاوره و روانشناسی، بازدید از 28 مرکز مشاوره همکار دادگستری، ارزیابی مراکز و انتخاب مشاوران برتر و ... از جمله اقدامات این معاونت بوده است.

معاون دادگستری استان کرمان عنوان کرد: 25 درصد پرونده های ارجاعی به مراکز مشاوره همکار دادگستری استان، به سازش ختم شده است.


انتهای پیام