• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6914-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

دادستان کرمان خبر داد:

متلاشی شدن باند بین المللی مسلح قاچاق موادمخدر در عمق کویر/ 6 قاچاقچی مواد مخدر کشته شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از انهدام یک باند بین المللی مسلح قاچاق مواد مخدر قبل از ورود به استان کرمان و در عمق کویر توسط سربازان گمنام امام زمان(عج)در اداره کل اطلاعات خبر داد و گفت: هیچ نقطه ای حتی عمق کویر برای قاچاقچیان امن نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "دادخدا سالاری" در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: طی ماه ها کار اطلاعاتی و عملیاتی از سوی ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان بر روی یک باند مسلح حمل وتوزیع مواد مخدر، مشخص گردید که باند مذکور اقدام به وارد کردن مواد مخدر از کشور افغانستان به داخل خاک ایران می نماید.

وی ادامه داد: افسران اطلاعاتی استان کرمان موفق شدند طی یک عملیات منسجم اطلاعاتی، عملیاتی و قبل از ورود قاچاقچیان به پهنای جغرافیایی استان کرمان این باند بین المللی را  مورد ضربه قرار دادند و پس از یک درگیری سنگین مسلحانه، شش نفر از اعضای اصلی این باند کشته شدند.

این مقام قضائی استان کرمان خاطر نشان کرد: در این عملیات سرکرده اصلی باند که از اشرار معروف و سابقه دار شرق کشور می باشد و شرارت‌های متعددی در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمان در پرونده او به ثبت رسیده است توسط افسران اطلاعاتی کرمان کشته شد.

سالاری عنوان کرد: در این عملیات مقادیر زیادی سلاح و مهمات از جمله تیربار،اسلحه کلاشینکف،برنو،دستگاه بی سیم،دوربین دید در شب به همراه یک دستگاه  موتورسیکلت و تویوتا دوکابین،  2700 حامل مواد مخدر و مقادیری لوازم و تجهیزات لجستیکی ضبط شد.

دادستان کرمان عنوان کرد: اعضای این باند مسلح مواد مخدر در آخرین اقدام خود قصد انتقال یک محموله 132 کیلوگرمی هروئین و مقادیری تریاک را استان سیستان و بلوچستان به سایر نقاط کشور را داشتند که با هوشیاری ماموران اطلاعاتی موفق به اجرای نقشه شوم خود نشدندانتهای پیام