• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2084-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

نماینده ولی فقیه در کرمان:

مردم باید احساس کنند در استان معدنی قرار دارند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: مردم باید احساس کنند در استان معدنی قرار دارند و از این معادن بهره مند می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
حجت الاسلام والمسلمین"حسن علیدادی سلیمانی" امروز در دیدار رییس و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اظهار کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت به اندازه سه وزارتخانه مجزا کار می کند  و کار و جایگاه این وارتخانه بسیار اهمیت دارد و امیدوارم این سازمان در سه بخش  صنعت، معدن و تجارت  جایگاه واقعی خود را در استان پیدا کند.
    
وی افزود: جایگاه واقعی زمانی مشخص می شود که  مردم سر سفره خود  در شهرهایشان احساس کنند که شهری صنعتی، معدنی و تجاری دارند  و به نظر می رسد در این حوزه نیاز به کار بیشتر داریم و این احساس در مردم وجود ندارد.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: به هر دلیل در هر جایی  که معدن شناسایی و بعد از مطالعه می خواهند آن را اکتشاف و استخراج  کنند، باید نسبت به محیط پیرامون خود یک تاثیری بگذارد و اثر آن روی زندگی افرادی که در آنجا زندگی می کنند، مشخص شود و در  بعضی از  مواقع این اثرات، اثرهای خوبی نیستند.

وی  با اشاره به اینکه مردم باید احساس کنند در استان معدنی قرار دارند و از این معادن بهره مندمی  شوند، بیان کرد:  به همین دلیل قانونگذار درصدی را برای برگشت مقداری از پول برای استان در نظر گرفته  و باید این مورد پیگیری و تحقق خارجی پیدا کند و زمانی که این پول به استان برگشت داده شد خیلی عادلانه و هوشمندانه در زیرساخت ها هزینه شود تا مردم آنها احساس کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد: حتما سازمان صنعت، معدن و تجارت در این سه حوزه چشم اندازی برای افق 1404 استان کرمان دارد و بنده و مردم می خواهیم بدانیم در حال حاضر  در این سه بخش ما در چه مرحله ای از چشم انداز قرار داریم  و چه مقدار از برنامه 20 ساله توسعه اقتصادی کشور عقب و یا جلو هستیم و در این سه حوزه در افق 1404 در اشتان کرمان چه اتفاقی رخ می دهد.

علیدادی سلیمانی بیان کرد: سال جدید توسط مقام معظم رهبری به عنوان" حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری شده و این شعار می تواند یکی از ماموریت های اصلی  سازمان صنعت، معدن و تجارت  باشد.


انتهای پیام