• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6484-5
  • منبع خبر : پوششی
  • چاپ

سفیر اتریش در ایران خبر داد:

کلنگ زنی مدرن ترین خط تولید فولاد در استان کرمان در آینده نزدیک

سفیر اتریش در ایران تصریح کرد: به زودی خط تولید فولاد از نوع مدرن‌ترین آن در استان کرمان کلنگ‌زنی خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، اشتفان شولدز ظهر امروز 22 اسفند ماه در حاشیه بازدید از نیروگاه 1.2 مگاواتی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان که توسط سرمایه‌گذار اتریشی در حال اجراست، اظهار کرد: به عنوان اولین سفر بعد از آغاز ماموریتم در تهران به منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان سفر کردم و به نظرم اینجا یک همکاری راهبردی اقتصادی برای طرف اتریشی وجود دارد.

سفیر اتریش با بیان اینکه این مدل انرژی‌های پاک و سبز یک نمونه برای همکاری موفقیت‌آمیز که بین دو طرف صورت بگیرد می باشد، تصریح کرد: به زودی خط تولید فولاد از نوع مدرن‌ترین آن در استان کرمان کلنگ‌زنی خواهد شد.

شولدز تأکید کرد: اتریش یک تعریف راهبردی از همکاری‌ها با طرف ایرانی دارد و بعد از آن تعریف، نتیجه‌اش این همکاری‌های سرمایه‌گذاری اتریشی است.

سفیر اتریش با بیان اینکه اتریش به عنوان یک کشور کوچک نمی‌تواند در تمام سطح ایران سرمایه‌گذاری کند، خاطرنشان کرد: باید نقاط مورد علاقه طرفین را تعریف کنیم و با حضور اتریش همکاری اقتصادی داشته باشیم که در این زمینه استان کرمان و شهر رفسنجان از مناطق اصلی سرمایه‌گذاری اتریش است.

شولدز عنوان داشت: دولت من علاقه‌مند است با ایران در یک کشور ثالث نیز همکاری اقتصادی داشته باشد که این نوع همکاری سه جانبه برای ثبات‌بخشیدن به مناطقی مانند افغانستان هم حائز اهمیت است برای مثال یک نیروگاه خورشیدی می‌تواند آغازی برای این نوع همکاری باشد.

انتهای پیام