• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7614-5
  • منبع خبر : دریافتی
  • چاپ

آزادی 22 مددجوی جرائم غیر عمد در کرمان

   مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: زمینه آزادی 22 مددجوی جرائم غیرعمد زندانهای این استان با پرداخت پنج میلیارد و 140 میلیون ریال به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران فراهم شد.
به گزارش گروه دریافت ایسنا منطقه کویر، سید حجت الله موسوی قوام با اعلام این مطلب افزود: از مجموع مبلغ یاد شده برای آزادی مددجویان جرائم غیر عمد، 2 میلیارد و 300 میلیون ریال بوسیله ستاد دیه کشور، 711 میلیون ریال توسط ستاد دیه استان و 2 میلیارد و 129 میلیون ریال از محل تسهیلات قرض الحسنه دولتی تامین شده است.
وی این مددجویان را مربوط به زندان های کرمان، رفسنجان، بم، کهنوج و سیرجان دانست و ادامه داد: یک نفر محکوم به پرداخت دیه در حوادث رانندگی، پنج نفر محکوم به پرداخت بدهی مالی و مابقی محکومین به پرداخت مهریه و نفقه بوده اند.
موسوی بیان کرد: یکی از برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران تشکیل ستاد دیه است که به دست شهید بزرگوار لاجوردی تاسیس شد تا گره از کار بنده ای از بندگان خداوند که بصورت ناخواسته وارد زندان شده باز کند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان در خاتمه گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 200 مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان آزاد شده اند که نقش خیران و مردم بسیار موثر بوده و در این زمینه همت خیران برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد ستودنی است.


انتهای پیام